Yukarı Çık
MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ'NDE YALOVA'DA 3 BİN 700 FİDAN DİKİLDİ
11 Kasım 2020 Çarşamba 15:13:47
1697 kez okundu.
FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

 

Her yıl 11 Kasım saat 11.11'de tüm yurt genelinde Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında milyonlarca fidan toprakla buluşuyor.

 

Kurtköy yolu üzerinde yapılan Milli Ağaçlandırma Günü etkinliğinde ilk etapta 3 bin 700 adet defne ağacı ve çam ağacı dikildi.

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Ülkemizin orman sahasını ve ağaç servetini çoğaltmak, erozyon kontrolünü teşvik ederek toprak, su ve bitki arasında bozulan dengeyi yeniden oluşturmak, biyolojik çeşitliliği geliştirmek, çevre değerlerini korumak, ağaç ve orman sevgisini yaygınlaştırmak, toplumun çevreye olan duyarlılığına katkı sağlamak maksadıyla; 2019/24 Cumhurbaşkanlığı Genelgesi’yle 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü ilan edilmişti. Her yıl 11 Kasım günü saat 11.11'de tüm yurt genelinde Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında milyonlarca fidan toprakla buluşuyor.

3 BİN 700 ADET FİDAN DİKİLDİ..

Yalova'da 11 Kasım'da Milli Ağaçlandırma Günü sebebiyle etkinlik yapıldı. Kurtköy yolu üzerinde yapılan Milli Ağaçlandırma Günü etkinliğinde ilk etapta 3 bin 700 adet defne ağacı ve çam ağacı dikildi. Düzenlenen etkinliğe, Yalova Vali Yardımcısı Mehmet Bahattin Atçı, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Jandarma Albay Komutanı Mustafa Bakçepınar,  İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel'ün yanı sıra birçok kurum müdürü ve STK temsilcisi de katıldı. Etkinlikte, saat tam 11.11'de fidanlar toprakla buluştu.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı