Yukarı Çık
GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, “BENİM KENTİMDİR” DEDİĞİ YALOVA’DA ANILACAK..   TAM 82 YIL OLDU..
9 Kasım 2020 Pazartesi 17:07:46
2056 kez okundu.
Bu yıl, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82’nci yıldönümü olacak. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü anma programı, bu sene pandemi gölgesinde gerçekleştirilecek.

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 82’nci yıldönümü dolayısıyla Yalova Valiliği tarafından anma programı düzenlenecek. Önemli ölçüde koronavirüs gölgesinde geçecek olan anma programında, salgın kurallarına dikkat edilmesi oldukça önem arz ediyor. Yalova Valiliği’nin organizasyonunda düzenlenen 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı şu şekilde olacak: Tören saat 08.55’te 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayacak. Saat 09.30’da Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde devam edecek olan anma programı ise saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması, konuşmalar, sunum ve oratoryo ile sona erecek.

Törene birer temsilci katılacak..

Program, pandemi süreci göz önünde bulundurularak; TBMM grubu bulunan siyasi partilerden, kamu kurum ve kuruluşlarından, şehit ve gazi derneklerinden birer temsilcinin katılımıyla maske ve mesafe kuralına riayet edilmesi suretiyle asgari düzeyde gerçekleştirilecek. 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı