Yukarı Çık
‘AK Parti, 90 yıllık siyaset tarihimizin ezberini bozmuştur’
3 Kasım 2020 Salı 16:37:50
2780 kez okundu.
..”Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde 2001 yılında yola çıkan AK Parti, 3 Kasım 2002 seçimlerinden bugüne 18 yıl boyunca iktidarını sürdürerek, Türk siyasi tarihindeki yerini aldı.”

 

 

 

Haber \ Esin KAYA

18 yıldır tek başına iktidar olan AK Parti’nin girdiği tüm seçimleri halkın desteğiyle açık ara kazandığını ifade eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “İçten ve dıştan gelen her türlü saldırılara rağmen AK Parti, Türkiye’nin teminatıdır” diye konuştu.

‘Başaramayacaklar’..

AK Parti’nin gücünü Türk milletinden aldığını söyleyen Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Ülkemize ve milletimize hizmet etmemizi hiçbir güç engelleyemey ecek. Biz gücümüzü milletimizden alıyoruz. Milletimizden aldığımız güçle ülkemize hizmet ediyoruz. 15 Temmuz hain darbe girişimiyle emellerine ulaşamayanlar bugün ekonomimiz üzerinde oyunlar oynayarak hedeflerine ulaşmaya çalışıyorlar. Ama başaramayacaklar” dedi.

‘Ezber bozdu’..

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve arkadaşları tarafından 14 Ağustos 2001 tarihinde kurulan AK Parti’nin Türk demokrasisi ve milli irade açısından olmazsa olmaz olduğunu vurgulayan Başkan Oral, “İktidardaki 18. yaşını kutlayan AK Parti, 90 yıllık siyaset tarihimizin ezberini bozmuştur” şeklinde konuştu. Oral, Türk milletinin, geçen 18 yıl içinde huzur, güven ve istikrarın yanında olduğunu belirtti.
‘Kutlu hareket’..
AK Parti’nin kurulduğu günden itibaren dünyadaki mazlumlarına arka çıkarak, yetimin hakkını koruduğunu belirten Başkan Oral, “Türkiye sadece İslam âleminin değil, dünyadaki tüm mağdur ve mazlum halkların umududur. Türk milleti de bu bilince sahiptir. Türkiye olarak, 2023, 2053 ve 2071 Türkiye'sini muasır medeniyetler seviyesine çıkaracağımıza olan inancımız tamdır. Bu vesileye; partimizin iktidardaki 18. yıldönümünü kutlarım. Bu kutlu hareketin; şehrimize, ülkemize ve dünyanın birçok noktasında Türkiye hakkında büyük ümitler taşıyan insanlara huzur ve mutluluk getirmesini Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum” dedi.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı