Yukarı Çık
ESENKÖY'DE ÜCRETSİZ SERVİS UYGULAMASI BAŞLADI
14 Ekim 2020 Çarşamba 16:45:37
1115 kez okundu.
Esenköy Belediye Başkanı Mehmet Temel, Çınarcık ve il merkezindeki okullarda eğitim öğretim gören öğrencileri okulun ilk gününde bizzat kendisi araca bindirerek yolcu etti. Temel öğrencilere başarılar diledi..

 

 

 

Öğrenciler yüz yüze eğitime başladılar. Bu kapsamda Esenköy beldesindeki öğrenciler de Çınarcık ve il merkezindeki okullarına gitmeye başladılar..

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Esenköy Belediyesi de bu kapsamda öğrencileri okullarına ücretsiz olarak taşımaya başladı. Öğrencilerin okulla buluşacakları ilk günde Esenköy Belediye Başkanı Mehmet Temel de onları yalnız bırakmadı. Öğrencileri belediye otobüsüne binişlerinde tek tek uğurlayan Temel başarılar dilemeyi de ihmal etmedi. Eğitime çok ayrı bir önem verdiklerini vurgulayan Esenköy Belediye Başkanı Mehmet Temel, "Gençlerimiz, çocuklarımız geleceğimizin teminatıdır. Dolayısıyla onları geleceğe en iyi şekilde hazırlamalıyız. Bunun yolu da eğitimden geçer. Biz yavrularımızın eğitimini çok önemsiyoruz. Bu anlamda belediye olarak elimizdeki tüm imkanlarla onlara destek olmak istiyoruz. Pandeminin başlangıcından hemen sonra kapanan okullar artık açılmaya başladı. Biz de Yavrularımızın bu heyecanına ortak olmak ve onları okullarına uğurlamak istedik. Umarız başarılı bir eğitim ve öğretim yılı geçirirler" dedi. Öte yandan öğrencileri Çınarcık ve il merkezine ücretsiz olarak taşıyacak belediye otobüslerinin de sürekli olarak dezenfekte edileceğini vurgulayan Temel, "Ailelerimizin ve yavrularımızın için rahat olsun. Otobüslerimizi düzenli olarak dezenfekte ediyoruz. Ayrıca araçlarda maske ve mesafe kuralına da uyulmasını sağlıyoruz. Her bir yavrumuzun güvenli bir şekilde okullarına ve evlerine ulaştırılması için gereken tüm hassasiyeti gösteriyoruz” diye konuştu.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı