Yukarı Çık
‘Şehitlik ve gazilik; Türk milleti için ulaşılabilecek en yüce ve en ulvi makamdır’
18 Eylül 2020 Cuma 12:31:20
4800 kez okundu.
Vali Muammer Erol’dan Gaziler Günü mesajı

 

 

Haber / Esin KAYA

 

Yalova Valisi Muammer Erol, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e istiklal mücadelesindeki önderliğinden dolayı ‘Mareşal ve Gazi’ unvanının verilişinin 99. yıldönümünü ve Gaziler Günü’nü kutladı. Vali Erol, mesajında şunları dile getirdi: “Aziz milletimiz şanlı tarihi boyunca, bayrağını, vatanını ve istikbalini canı pahasına koruyarak, şehit ve gazi olmayı büyük bir onur ve gurur kaynağı saymıştır. Tüm zorluklara karşı hür yaşamayı gaye edinen aziz milletimiz bu fedakârlıklarının karşılığında bizlere nice şanlı zafer ve kahramanlıklarla dolu bir geçmiş emanet etmişlerdir.

Şehitlik ve gazilik; Türk milleti için ulaşılabilecek en yüce ve en ulvi makam, bu gazi milletin bir ferdi olarak da hepimiz için büyük onur ve gurur kaynağıdır. Devletini ve milletini canından aziz bilerek ülkemizin bağımsızlığı ile huzur ve güvenliğini muhafaza etmek için her türlü fedakârlığı ortaya o koyan ve bu uğurda tereddüt etmeden canlarını feda etmeyi göze alan şehit ve gazilerimiz milletimizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir.

Gazilerimiz ve aziz şehitlerimizin yakınları milletimize tevdi edilmiş en kıymetli emanetlerdir.  Bu nedenledir ki, onların emaneti olan gazilerimiz ve şehit ailelerinin gururlarını ve kederlerini yürekten paylaşıyoruz, milletimizin gönlünde daima özel bir yerleri olacaktır. Bu topraklar nasıl bizlere onlardan emanet kaldı ise, onlar ve aileleri de milletimize en değerli emanetlerdir. Millet ve devlet olarak gazilerimize taşıdıkları onura yaraşır bir şekilde hayatlarını sürdürmeleri ve hak ettikleri imkânlara kavuşmaları için bütün sorumluluklarımızı yerine getirmeye devam edeceğiz. Şehitlik ve gazilik unvanları, hiçbir maddi değerle, hiçbir dünyevi payeyle ölçülemeyecek derecede büyük bir şereftir.

Bu duygu ve düşüncelerle bu toprakları bizlere vatan kılan, tüm kahramanları rahmetle yâd ediyor, cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e istiklal mücadelesindeki önderliğinden dolayı ‘Mareşal ve Gazi’ unvanı verilişinin 99. yıldönümünü ve Gaziler Günü’nü en içten duygularımla kutluyor, tüm gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyor, sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum.”

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı