Yukarı Çık
Kadın gücü Yalova’dan tüm Türkiye’ye uzandı
11 Eylül 2020 Cuma 14:52:41
1654 kez okundu.
S.S. Yalova Model Kadın Girişimi, Üretimi ve İşletme Kooperatifi, pandemi döneminde 322 bin 350 adet beton saksı üretti. Üretilen saksılar tüm Türkiye’de BİM ve A101 mağazalarına gönderildi.

 


 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

S.S. Yalova Model Kadın Girişimi, Üretimi ve İşletme Kooperatifi tarafından üretilen sabun çiçekleri, çeşitli organizasyonlarda Yalova’nın simgesi haline geldi. Sabun çiçeklerinin yanı sıra, muhtelif hediyelik eşyalarda ortaya koyan S.S. Yalova Model Kadın Girişimi, Üretimi ve İşletme Kooperatifi, pandemi sürecinde 322 bin 350 adet beton saksı üretti. Yalova adıyla 81 ildeki BİM ve A101 mağazalarına beton saksı gönderdi.

Bir ay gibi kısa bir sürede saksı üretildi..

Pandemi sürecinde durmadan çalıştıklarını söyleyen Kooperatif Başkanı Neşe Yılmam, “El yapımı hediyelik eşyalar yapımına devam ediyoruz. Bunların başında sabun çiçeği, magnet, sukulent saksı üretimimiz var. El yapımı olması dolayısıyla piyasada olmayan ürünler ortaya koyuyoruz. Perakende ve toptan olarak satış yapıyoruz. Pandemi başlamadan ön çalışmalarımızı yaptığımız toptan beton saksı satışımızın pandemi süreciyle birlikte üretimine başladık. 1 ay gibi kısa bir sürede üretimini yaptık ve aracı firmayla tüm Türkiye’deki BİM mağazalarında satışa sunduk” dedi.

‘Toplamda 322 bin 350 adet saksı ürettik’..

BİM ve A101 mağazalarına da ‘Helen’ isimli saksıları gönderdiklerini ifade eden Yılmam, “Aynı firma ile yaptığımız çalışma sonrasında Helen saksı üretimine başladık ve üç parti üretim olacak şekilde 282 bin 350 adet beton saksıyı kooperatiflerimizin de logosu ile tüm Türkiye’de BİM mağazalarında satışa sunduk. A101 mağazaları için de 40 bin adet beton saksı ürettik. Tüm dünyanın pandemi ile savaştığı zor günlerde bizim için bir adım olan saksı üretimi işimizi aksatmadan bitirip tüm Türkiye’ye dağıtılması Yalova’dan böyle bir üretimin çıkması bizim en büyük gurur kaynağımız oldu. Toplamda 322 bin 350 adet saksı ürettik. 3 genel kurulumuzu geçtiğimiz günlerde yaptık ve yolumuza tüm hızımızla pandemi önlemlerine uyarak devam etmekteyiz” ifadelerini kullandı.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı