Yukarı Çık
Çiftlikköy’de korona denetimleri sürüyor
11 Eylül 2020 Cuma 12:25:25
1114 kez okundu.
Kaymakam Bilgin ve Başkan Silpagar, ilçede esnafın ve vatandaşların Covid-19’a karşı aldığı tedbirleri inceledi

 

 

Haber / Esin KAYA

 

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Çiftlikköy Kaymakamı Ömer Bilgin ve ilçedeki kamu kurumlarının amirleri ile birlikte Çiftlikköy’de Covid-19 pandemisine karşı alınan tedbirleri yerinde inceledi.

Atatürk Caddesi’nin Çiftlik Mahallesi kısmında esnafları gezen Kaymakam Bilgin ve Başkan Silpagar, taksi ve minibüsleri de kontrol ederek, maske ve dezenfektan bulundurulup bulundurulmadığını ve yolcuların maske takıp takmadığını kontrol ederek vatandaşlarla sohbet etti. Ardından üretici pazarını gezen Kaymakam Bilgin ve Başkan Silpagar, pazar yeri esnafının ve vatandaşların Covid-19’a karşı aldığı tedbirleri inceledi. Özdilek Alışveriş Merkezi’nde de denetimler kapsamında incelemelerde bulunuldu.

‘TEMİZLİK, MASKE, MESAFE’..

Başkan Silpagar, “Çiftlikköyümüzde Covid-19 pandemisine karşı alınan tedbirleri yerinde incelemeye yönelik rutin denetimlerimizi sürdürüyoruz. Çiftlikköy Kaymakamımız Ömer Bilgin ve kamu kurum kuruluşlarının yöneticileri ile zabıtamızın da katıldığı denetimlerde vatandaşlarımıza salgınla mücadelede sosyal mesafe, maske kullanımı ve hijyen konusunda üst düzeyde dikkatli olmalarını hatırlatmaya devam ediyoruz. Hijyen konusunda üst düzeyde dikkatli olmalarını rica ederken vatandaşlarımıza şu üç konuda hatırlatmalarda bulunuyoruz. Temizlik, maske, mesafe” dedi. Denetimlerde maske kullanımı, iş yerlerinde dezenfektan veya kolonya bulundurulması gibi konularda gerekli uyarılar yapılırken, kafe ve kuaför, market, pazaryeri gibi yerlerde sosyal mesafeye uyum, çalışanların maske kullanımı, mekan girişinde dezenfektan bulundurulmasına yönelik incelemeler de yapıldı.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı