Yukarı Çık
'SAHİLE CAMİ DEĞİL, KÜTÜPHANE YAPILMALI'
4 Eylül 2020 Cuma 14:39:38
2290 kez okundu.
İYİ Parti Yalova İl Başkanı Erol Tatar, Araştırma arazisi üzerinde yapılması planlanan cami projesi yerine ilin gençlerine, eğitim ve kültürüne hizmet edecek modern bir kütüphane kurulmasını istedi.

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Yalova Valiliği tarafından geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan cami projesi hakkında bir açıklama yapan İYİ Parti Yalova İl Başkanı Erol Tatar, bu projenin çok büyük bir ihtiyaç olmadığını ancak Yalova’nın büyük ve modern bir kütüphaneye ihtiyaç duyduğunu dile getirdi. Konuyla ilgili Yalova Valisi Muammer Erol’a da çağrıda bulunan Tatar, “Belli bir zamandan beridir Yalova kamuoyunda sahil şeridinde cami projesi gündeme getirilmektedir. Bu konuda Sayın Valimiz Muammer Erol tarafından ısrarla üzerinde durulmakta ve yakın zamanda da bu cami projesiyle ilgili olarak taslak çalışmalar basın aracılığıyla halkımızın görüşüne sunulmuştur. Araştırma arazisi üzerinde bulunan Milli Emlak’a ait arazi bu konuda tespit edilmiş̧ ve hazırlıklar yapılmaktadır. Sayın Valimiz Yalova'da çok uzun süreden beri hizmet etmediği için farkında olamayabilir. Şehrimizin ihtiyacı o bölgede yapılacak cami değildir. Depremden önce var olan Yalova’nın bir çok değeri yönetimdeki insanlar eliyle beceriksizce heba edilmiştir. Ecdadımız tarihte birçok devletler kurmuş̧ medeniyet sahnesinde tarih yazmıştır" dedi.

'Halka sorulsun'..

Tatar, "Dinimizin Kitabı Kur’an-ı Kerim ‘Oku!’ diye başlar. İslam toplumu ve Türk milleti; ilim, bilim ve kültür alanında yaptığı hizmetlerle insanlığa birçok eser kazandırmıştır. Avrupa ve Batı medeniyetine üstünlüğünü ilim ve kültür alanında gerçekleştirmiştir. Türk milleti Avrupa'ya medeniyeti ulaştırmış onların gelişmesine örnek olmuş̧, katkı sunmuştur. Bizlerin niyeti tekrar ecdadımızın yolunda yeniden hizmet etmek olacaksa ihtiyacımız şehrimize yakışacak olan, tüm Marmara'da örnek olacak modern bir eğitim ve kültür abidesi kütüphane olacaktır. Gerek yerel yöneticilere gerekse şehrimizi yöneten atanmışlara tavsiyemiz ve önerimiz; şehrimize kalıcı bir kütüphane kazandırılmasıdır. Bu proje gelecek nesillerde örnek olacak milletimizin bilime ve eğitime verdiği önem bir kez daha hayata geçecektir. Bu konuda Yalova kamuoyunun fikir ve görüşleri alınmalıdır. Buradan Sayın Yalova Valisi'ne sesleniyorum; bizim önerimiz olan kütüphane ve cami projeleri Yalova halkına sorulsun. Yalova halkı yapılacak bir referandumla hangisinin yapılmasına kendisi karar versin. Bu güne kadar şehrimizin hak ettiği ama alamadığı hizmeti İYİ Parti iktidarında ve yönetiminde gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı