Yukarı Çık
MUTLU BAYRAMLAR
29 Temmuz 2020 Çarşamba 15:43:26
464 kez okundu.
Bu yıl Kurban Bayramı koronavirüs salgını gölgesinde kutlanacak. Yalova’da Kurban Bayramı namazı 06.32'de kılınacak. Yalova Valiliği tarafından da Kurban Bayramı tatilinde herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için bir dizi önlemler alınacak.

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

1 buçuk milyar üzerinde inanan insanı Kurban Bayramı heyecanı sarmış durumda. Koronavirüs salgını gölgesinde Müslüman alemi Kurban Bayramı'nın eşsiz fazileti ve feyzinden yararlanacak. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, bayram namazının sabah saat 06.32'de kılınacağı bildirildi. Yardımlaşma ve dayanışmanın, sevgi ve hoşgörü duygularımızın en üst düzeye çıktığı bu Kurban Bayramı'nda koronavirüs tedbirleri kapsamında bayramlaşma programı yapılmayacak. Yalova Valisi Muammer Erol, özel koronavirüs tedbirleri kapsamında özel ziyaretler gerçekleştirecek.

Bayram mesaisi..

Öte yandan Yalova'da bayramın huzurlu geçmesi için İl Emniyet Müdürlüğü tarafından önlemler alınacak. Kurban Bayramı tatili bugün başlayıp Pazartesi günü sona erecek. Vatandaşların Kurban Bayramı alışverişlerini rahatlıkla yapabilmelerini sağlamak maksadıyla belediyeler gerekli tedbirleri alacaklar ve alışveriş mahallerinde zabıta denetimlerini yoğunlaştırarak vatandaşların herhangi bir haksız kayba uğramalarını önleyecekler. Bayram süresince yangın, su arızaları ve temizlik konularında gerekli tedbirler alınarak bu konuda nöbetçi ekiplerin oluşturulması ilgili belediyelerce sağlanacak. Bayram tatili süresince maliye ekiplerince piyasa denetimlerinin yapılabilmesi için gerekli tedbirlerin alınması İl Defterdarlığı tarafından sağlanacak. Maliye ve Belediye ekiplerince ildeki eğlence yerlerinde gerekli denetimlerin yapılması sağlanacak. Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. Yalova İl Müdürlüğü tarafından tatil süresince her türlü elektrik arızalarına karşı nöbetçi ekipler oluşturularak gerekli tedbirlerin alınması sağlanacak. Tatil süresince İl Sağlık Müdürlüğü tarafından gerekli sağlık tedbirleri alınacak, acil servis yeterli halde bekletilecek.  Emniyet ve Jandarma bölgelerinde vuku bulması muhtemel olaylara karşı gerekli emniyet ve trafik tedbirleri alınarak halkın huzur ve sükûn içerisinde Kurban Bayramı tatilini geçirmeleri temin edilecek. Alınacak trafik tedbirleri ve trafik güvenliği için insansız hava aracı (Drone) ile takibinin yapılması sağlanacak. Tatil süresince meydana gelebilecek ölüm olaylarında vatandaşların cenaze işlemlerini yapabilmelerini sağlamak üzere Belediyeler, Sağlık Müdürlüğü ve Devlet Hastanesi Başhekimliği ile işbirliği yaparak gerekli tedbirlerin alınması sağlanacak. Yalovalı vatandaşların mutlu bir Kurban Bayramı tatili geçirmeleri için tedbirler alındı.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı