Yukarı Çık
‘Salgına karşı topyekûn mücadele veriyoruz’
29 Temmuz 2020 Çarşamba 15:28:00
1223 kez okundu.
Başkan Oral, “Tersanelerden dolayı bölgemizde ciddi sıkıntılar bekleniyordu, tedbirlerle başardık” dedi


 

 

COVID-19 salgınına karşı, ilçe olarak bir bütün olduklarını ifade eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “İlçedeki ilgili tüm birimler fedakârca bir çalışma örmeği sergiledi, sergiliyor” açıklamasında bulundu. Tersanelerden dolayı bölgede ciddi sıkıntılar beklendiğini ancak tedbirlerle başardıklarını belirten Oral, salgına karşı topyekûn mücadele verdiklerini söyledi.

‘TÜM TEDBİRLER UYGULANDI, UYGULANIYOR’..

Altınova’da 25 bin tersane çalışanın yer aldığını ifade eden Başkan Oral, “İlçemizde İstanbul, Kocaeli, Yalova ve diğer yerlerden gelip, çalışan arkadaşlarımız var. Bölge olarak normalde deyim yerindeyse patlamaya hazır bir alandaydık. Ancak tersane girişimcilerimiz işverenlerimiz, kaymakamlığımız, belediyemiz, çalışanlarımız gerekli tüm tedbirleri uyguladı, uygulanıyor. Büyük özveriler, fedakârlıklar yapıldı” diye konuştu.

‘BİR BÜTÜN OLDUK’..

Salgın süresince kaymakamlık, belediye, Vefa Destek Grupları, esnaf ve ilçe halkının fedakârca mücadele ettiğini dile getiren Oral, şöyle devam etti: “Kaymakamlığımıza, belediye personelimize, Vefa Destek Gruplarımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim. Koronavirüs her yeri etkilediği gibi, bizleri de ister istemez etkiledi. COVİD-19’un en aktif olduğu dönemde tüm önceliğimizi bu duruma yönelttik. Bu sebeple de bazı projelerimizi ötelemek zorunda kaldık. Koronavirüsüne karşı Altınova olarak bir bütün olduk.

25 BİN TERSANE ÇALIŞANI VAR..

Bölgemizde 25 bin tersane çalışanı var. İstanbul, Kocaeli, Yalova ve diğer yerlerden gelip, çalışan arkadaşlarımız var. Bölge olarak normalde deyim yerindeyse patlamaya hazır bir alandaydık. Tersanelerden dolayı bölgemizde ciddi sıkıntılar bekleniyordu. Fakat kaymakamlığımız, belediyemiz, tersane işverenlerimiz, işçi arkadaşlarımız, vatandaşlarımız tüm kurallara harfiyen uydu, uyulmaya da devam ediyor. Tersanecilerimiz ciddi özveri, ciddi fedakârlıklar yaptı, yapmaya devam ediyor.

ALTINOVA HALKINI TEBRİK EDERİM..

İlçe genelinde koronavirüsüne karşıda temizlik çalışmaları ve dezenfekte işlemleri belirli aralıklarla sürüyor. Vatandaşımızın sağlığı bizler için her zaman en ön plandadır. Altınova halkının bu konudaki özverisi, fedakârlığı içinde ayrıca halkımıza teşekkür ederim. İnşallah yakın zamanda COVID-19 salgınından, sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uyarak kurtulacağız.”

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı