Yukarı Çık
HİLAL OLSUN YALOVA!
28 Temmuz 2020 Salı 14:54:09
1199 kez okundu.
Geçtiğimiz Ramazan ayı ve pandemi ile mücadele sürecinin ilk günlerinden itibaren sahalarda olan Türk Kızılayı Yalova Şubesi, yaklaşan Kurban Bayramı için de çalışmalarına devam ediyor.


 

Kesilen kurbanların bir kısmı bayramda dağıtılırken, bir kısmı da Kızılay’ın entegre et tesislerinde son teknoloji kullanılarak ve hijyenik ortamlarda kıyma ve kuşbaşı olarak paketlenip yıl içerisinde ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere ambalajlanıyor.

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Türk Kızılayı Yalova Şubesi, önümüzdeki Kurban Bayramı için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Geçtiğimiz Ramazan ayı ve pandemi ile mücadele sürecinin ilk günlerinden itibaren sahalarda olan Türk Kızılayı Yalova Şubesi, yaklaşan Kurban Bayramı için de çalışmalarını başlattı. Kurban vekâlet bedellerinin açıklanması ile birlikte duyurulara ve bağış kabullerine başlayan Türk Kızılayı Yalova Şubesi, bu bayramda da hayırseverlerin destekleri ile ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürecek.

Her kesimden insana ulaşacak..

Türk Kızılayı Yalova Şube Başkanı Selvet Duman, Kurban Bayramı’nın bereketini bu yıl da yalnızca ülkemizde değil dünya genelinde paylaşarak, her kesimden insana bayramı bayram gibi yaşatmaya çalışacaklarını söyledi. Selvet Duman, bu bayramda da merhamet ellerini güçlendiren en büyük destek kaynaklarının bağış severler olacağını belirterek, iyilik hareketine katkı koyan herkese teşekkür etti.

Hijyenik paketleme..

Selvet Duman, Türk Kızılay Genel Merkezi’nin 2020 yılı için Kurban vekalet fiyatlarının yurt içi 1050, yurt dışı için de 850 TL olarak belirlendiğini açıkladı. "Yurt içi ve yurt dışında kurban vekaletlerinizle milyonlarca ihtiyaç sahibine ulaşabilirsiniz. Alacağımız sınırlı sayıda kurban vekaleti için web sitemizi ziyaret edebilir veya 168 çağrı merkezimizi arayabilirsiniz" diyen Duman, "Kesilen kurbanların bir kısmı bayramda dağıtılırken, bir kısmı da Kızılay’ın entegre et tesislerinde son teknoloji kullanılarak ve hijyenik ortamlarda kıyma ve kuşbaşı olarak paketlenip yıl içerisinde ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere ambalajlanıyor” şeklinde konuştu.

Yıl boyunca bereket..

Yalova Şubesi olarak Yalova'da ihtiyaç sahiplerinin her zaman yanlarında olduklarını ifade eden Duman, “Gıda kolisi ile birlikte en az ikişer paket de Kızılay’ımızın kurban etlerinden hazırlamış olduğu kuşbaşı ve kıyma paketlerini de ailelerimize iletiyoruz. Böylelikle bağışçılarımızın, kurban bağışlarını yıl boyu ihtiyaç sahiplerinin sofralarında bereket olmasını da sağlamış oluyoruz. Uygulanan bu model sayesinde ihtiyaç sahipleri sadece kurban bayramında değil yıl boyu ete kavuşuyor” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı