Yukarı Çık
ARMUTLU'DA PARK VE BAHÇELER TEMİZLENİYOR
28 Temmuz 2020 Salı 14:44:44
1150 kez okundu.
Armutlu Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri, ilçede bulunan park ve bahçelerde temizlik çalışması yaparak, derelerde ve sokaklarda ilaçlama çalışması gerçekleştirdi.

 


 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Armutlu Belediyesi temizlik ekipleri, park ve bahçelerde temizlik çalışması yaparak cadde ve sokakları yıkadılar. Armutlu Belediyesi'nden yapılan açıklamada, temizlik ve ilaçlama çalışmalarının devam edeceği belirtildi. Açıklamada, "İlçemizin her noktasında hijyen ve temizliği sağlamak için aralıksız çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmek adına gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızdan biride larva ilaçlaması. Bu bağlamda ilçemizdeki çöp konteynırları ve parklar ve mesire alanları gibi noktalarda ilaçlama çalışmalarını gerçekleştiriyoruz" denildi.

Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, larvalarla mücadele kapsamında tüm cadde ve sokaklarda haşerelerin üreme kaynaklarına yönelik larva tarama ve ilaçlama çalışmaları yapıyor. Teknik donanımlı araçlar ve deneyimli elemanlarla yürütülen çalışmalar, insan sağlığına zarar vermeyen ilaçlarla gerçekleştiriliyor. Genel ilaçlamanın yanı sıra, sivrisinek, karasinek, larva mücadelesi çalışması yapan ekipler, dezenfekte işlemini de ihmal etmiyor.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı