Yukarı Çık
Çiftlikköy’de hizmet yağmuru devam ediyor
28 Temmuz 2020 Salı 13:13:48
1079 kez okundu.
Çiftlikköy Belediyesi, Başkan Silpagar önderliğinde kentin her bir noktasında hizmet götürerek çalışmalarını sürdürüyor. Silgapar, koronavirüs tedbirleri kapsamında Çiftlikköy’ün sınavı başarılı bir şekilde geçtiğini açıkladı.

 

 

 

Haber / Esin KAYA

 

Çiftlikköy Belediyesi’nde tüm birimler yoğun bir tempoda çalışmalarına devam ediyor. Çiftlikköylü vatandaşların ferah ve refah içerisinde yaşamasını hedefleyen Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Çiftlikköy’ün gelişiminin hızla devam ettiğini ifade ederek, kentin tüm noktalarında hizmet ulaştırdıklarını bu anlamda gece-gündüz demeden çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Çiftlikköy’ün sınavı başarılı bir şekilde geçtiğini dile getiren Başkan Silpagar, “Gerek pazar yerlerinde gerekli tedbirlerin alınması, gerekse dezenfektasyon işlemlerinin yapılması ve 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçlarının giderilmesi adına yoğun bir şekilde çalışmalar gerçekleştirdik ve bu konuda devletimizin programı kapsamında gerekli hamleleri yapıyoruz” dedi.

‘ÇİFTLİKKÖY SAHİLİ BİZİM GÖZBEBEĞİMİZDİR’..

Çiftlikköy’de sahil bandında temizlik hizmetleri belirli periyotlarla devam ederken yosun temizleme çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Başkan Silpagar, “Çiftlikköyümüzün sahili bizim gözbebeğimizdir. Biz burada ne kötü bir kokuya, ne de çirkin bir görüntü oluşmasına asla müsaade etmeyiz. Belediye temizlik ekiplerimiz denizin dibinde oluşan balçıkların ve yosunların temizlenmesi suretiyle denizimizi daha berrak ve daha temiz bir hale getirme gayretindedirler. Bizler Çiftlikköy halkına hizmetkar olmaya geldik” diye konuştu.

ARAZÖZ BAYRAM SONRASI ÇİFTLİKKÖY’DE..

Bakan Kurum’un talimatıyla Çiftlikköy Belediyesi’ne tahsis edilen 650 Bin TL değerindeki arazözün teslimi konusunda yazışmaların tamamlandığını Kurban Bayramı sonrası bu aracında Çiftlikköy Belediyesi araç filosuna katılacağını söyleyen Başkan Silpagar, “Arazöz desteğinin bu kadar hızlı sağlanmasından dolayı Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a müteşekkiriz. Yalova ile Çiftlikköy arasında kesintisiz bisiklet yolunun açılmasıyla ilgili çalışmalar, küçük sanayi alanıyla ilgili düzenlemeler, Çiftlikköy sahil düzenlemesi yürüyüş ve bisiklet yolu 2. etap projesi gibi projeler Çiftlikköyümüzün ve ilçemiz sakinlerinin bu dönemde yüzünü güldürecek projeler olacak” dedi.

‘MİLLET BAHÇESİNİ SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUZ’..

Yalova ve Çiftlikköy’ün ortak bağlantı noktasında kurulacak olan millet bahçesi için köprü bağlantılarının yapılacağının altını çizen Başkan Silpagar, büyük bir heyecanla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Yalova’da da kurulacak olan millet bahçesi projesinin hayata geçmesini beklediklerini söyledi.

NOTER İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI..

Yıllardır Çiftlikköylü vatandaşların eksikliğini hissettiği noter için gerekli işlemlerin tamamlanması ile birlikte önümüzdeki haftalarda hizmete girmesi planlanıyor. Çiftlikköy Belediye Başkanı Silpagar, “Çiftlikköy’de hizmete girecek olan ilk noterlik sayesinde Çiftlikköylüler artık çeşitli hukuki işlemleri, alım-satım sözleşmeleri, yasal tescil işlemleri, protesto, ihbarname, ihtarname gibi işlemleri için artık Yalova merkezine gitmek zorunda kalmayacak” diye konuştu.

CUMA NAMAZLARI GÖNÜL RAHATLIĞI İLE KILINIYOR..

Çiftlikköy Belediyesi olarak Cuma namazları öncesinde camilerin detaylı temizlik ve dezenfekteişlemlerinin gerçekleştirildiğini aktaran Başkan Silpagar, “Bu konuda gerekli hassasiyetleri gösteriyor. Cami cemaatinin gönül rahatlığı ile namazlarını eda edebilmesi adına tüm hijyen çalışmalarını gerçekleştiriyoruz” diye açıklamalarda bulundu.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı