Yukarı Çık
Bakan Pakdemirli, E-Tarım portalının tanıtımını yaptı
24 Temmuz 2020 Cuma 13:21:14
1520 kez okundu.
81 şehirden il, ilçe ve şube müdürleri ile online yapılan toplantıya, İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar da makamından bağlanarak iştirak etti.

 

 

 

Haber / Esin KAYA

 

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, tüm Tarımsal ve Hayvansal kayıtların ve işlemlerin tek bir platformda toplandığı E-Tarım portalınınonline olarak tanıtımını yaptı. 81 ilden il, ilçe ve şube müdürleri bazında katılımın yapıldığı online toplantıya, İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar da makamından bağlanarak katıldı.

Toplantıda, dijital teknolojinin hayatın her yerinde olduğu belirten Bakan Pakdemirli, tarım ve ormanın da bu dijital hamle içerisinde, güçlü bir alt yapıyla yerini aldığını ifade etti ve Bakanlığının dijital çalışmalarını paylaştı.

'E-DEVLET'TE EN FAZLA HİZMET VEREN BAKANLIKLARDAN BİRİYİZ'..

Bakan Pakdemirli, ilk olarak e-devlet üzerinden verilen hizmetlere değinerek, ''Bugün 49 milyon vatandaşımız, 5 bin 99 hizmete e-devlet üzerinden kolayca erişebiliyor. Biz de Bakanlık olarak; 2018 yılında e-devlet entegrasyonunu başarıyla gerçekleştirdik. Şu ana kadar 77 entegre hizmeti, 270 kimlik doğrulama hizmetini vatandaşlarımıza sunuyoruz. E-devlet sisteminde en fazla hizmet veren Bakanlıklardan birisi olduğumuzu da önemle ifade etmek istiyorum'' d edi.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı