Yukarı Çık
‘Devraldığımız kutlu bayrağı daha ileriye götüreceğiz’
28 Haziran 2020 Pazar 13:19:10
1655 kez okundu.
Yalova İl Millî Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Dr. Abdülaziz Yeniyol, görevine başladı. Yalova’nın yeni Millî Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, müdürlük binasına gelişinde İl Millî Eğitim yöneticileri tarafından çiçeklerle karşılandı.

 

 

 

Haber / Esin KAYA

 

Bayrampaşa İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü görevini yürütürken Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Dr. Abdülaziz Yeniyol görevine başladı. Yalova’nın yeni İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, müdürlük binasına gelişinde İl Millî Eğitim yöneticileri tarafından çiçeklerle karşılandı. İl Millî Eğitim Müdür Vekili Ahmet Aydın ve yöneticilerin sıcak karşılamasına teşekkür eden İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, karşılamaya katılan daire memurlarının “Hoş geldiniz” dileklerini karşılıksız bırakmayarak tüm personelle selamlaştı.

İl Millî Eğitim Müdür Vekili Ahmet Aydın’dan görevi devralırken bir açıklama yapan Dr. Abdülaziz Yeniyol, “Yalova'ya atanmış olmamın şahsım ve tüm Yalovalı hemşehrilerimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

‘YALOVA’YA HİZMET EDECEK OLMANIN MUTLULUĞUNU VE GURURUNU YAŞIYORUM’..

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, göreve başlamasının ardından mesaj yayınladı. “Fedakâr öğretmenlerimiz ve onlara liderlik eden yöneticilerimiz ile Yalova’mızı eğitim-öğretim alanında daha ileri noktalara taşıyacağımıza inancım tamdır” diyen Müdür Yeniyol, mesajında şöyle konuştu: “Değerli meslektaşlarım, eğitim çalışanları, sevgili öğrenciler ve kıymetli veliler, 26.06.2020 tarihi itibarıyla eğitimin her kademesinde hizmet üretmeye çalışan bir eğitimci olarak yolculuğumun yeni durağı olan Yalova İl Millî Eğitim Müdürlüğü görevime başlamanın heyecanı içindeyim. Müstesna şehrimiz Yalova’ya hizmet edecek olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyor; bizleri bu vazifeye layık gören Sayın Bakanımıza şükranlarımı arz ediyor, Yalova halkımıza ve eğitim camiasına saygılarımı sunuyorum.

Kültürel geçmişi ve doğal güzellikleri ile ülkemizin göz bebeği şehirlerinden olan, ‘Eğitimde Marka Kent’ vizyonuyla öncü şehir olmayı amaç edinmiş Yalova'da ‘ortak akıl düsturu’ ile çalışarak bu bayrak yarışında devraldığımız kutlu bayrağı daha ileri götüreceğimizin bilinmesini isterim.

Öğrencilerimizi kültürünü ve değerlerini bilen, çağın gerektirdiği temel teknoloji ve bilimsel yeterliliklerini geliştirmiş, millî ve manevi değerlerinden kopmadan evrensel değerleri tanıyan ve geleceğin güçlü Türkiye'sinin şekillendiricisi olan bireyler olarak yetiştirmek temel görevimizdir.

Eğitim alanında da ciddi mesafeler kat etmiş olan Yalova’mızda 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde, yerel değerlerimize saygılı, inovasyona dayalı anlayışla, sorun çözmeye odaklı, istişareye dayalı bir yönetim sergileme gayreti içinde olacağız. Bu minvalde fedakâr öğretmenlerimiz ve onlara liderlik eden yöneticilerimiz ile Yalova’mızı eğitim-öğretim alanında daha ileri noktalara taşıyacağımıza inancım tamdır.

‘Eğitim Marka Kent’ Yalova için almış olduğumuz bu önemli vazifenin hayırlara vesile olmasını diliyor, Yalova'mızda görev sürem boyunca başta Sayın Valim olmak üzere, tüm eğitim çalışanlarının, kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum kuruluşlarının, basın mensuplarının ve tüm Yalova halkının bize yardım ve desteklerini esirgemeyecekleri düşüncesiyle selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

DR. ABDÜLAZİZ YENİYOL KİMDİR?

1968-İstanbul doğumlu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Felsefe ve Din Bilimleri Yüksek Lisansı yaptı, daha sonra İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalında Doktorasını tamamladı. 

1994 Antalya/Serik- Gebiz İlköğretim Okulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, 1995-2001 İstanbul/Fatih-Vedide Baha Pars Ortaokulu Müdür Yardımcılığı, 2001-2003 İstanbul/Fatih- Ahmet Rasim Lisesi Müdürlüğü, 2003-2012 İstanbul/Fatih-Pertevniyal Lisesi Müdürlüğü görevlerini yaptı. 2012-2014 tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirildi.

2014-2020 tarihleri arasında Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Dr. Abdülaziz Yeniyol, 26.06.2020 tarihinde Yalova İl Millî Eğitim Müdürü olarak görevlendirildi. Orta derecede İngilizce ve Arapça bilen Yeniyol, evli ve iki çocuk babası.

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı