Yukarı Çık
ALTYAPI YETERSİZ KALDI,  ESNAF PERİŞAN!
19 Haziran 2020 Cuma 16:47:17
2416 kez okundu.
Yalova'da dün etkili olan sağanak, yaşamı olumsuz etkiledi. Birçok iş yerini su basarken, göle dönen yollarda kalan otomobiller güçlükle ilerledi.

 

 

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Yalova’da dün son yılların en yağmurlu günlerinden biri yaşandı. Yağmurun şiddetini arttırmasıyla birlikte vatandaşlar kapalı alanlara sığındı. Şehirde hava sıcaklığının düşmesiyle birlikte sabah saatlerinde başlayan sağanak, kısa sürede hayatı olumsuz etkiledi. Gök gürültülü yağış, ulaşıma da engel oldu. Şiddetli yağış yüzünden İstanbul Cad., Fatih Cad., Mimar Sinan Cad., Yalı Cad., adeta göle döndü. Araçlar kontrollü olarak seyrederken, sürücüler büyük zorluk çekti.

Altyapı her seferinde yetersiz kalıyor..

Yağış nedeniyle birçok işyerini de su bastı. Yağışa hazırlıksız yakalanan vatandaşlar ise çevredeki kapalı alanlara sığındı. Araçların ilerlemesinden dolayı oluşan dalgadan dolayı işyerini su basan esnaflar; hız kontrolü yaptı, sürücüleri yavaşlattı. Zaman zaman gergin anların yaşandığı Fatih Caddesi'nde esnaflar, kemdi başının çaresine baktı. Altyapının her yağmurda yetersiz kaldığını söyleyen esnaflar, adeta isyan etti.

Metrekareye 50 kg yağış..

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ise günler öncesinden Yalova ve çevresini uyarmıştı. Edinilen bilgiye göre metrekareye 50 kg yağış düştü.  Kentte hava sıcaklığı 21 derece olarak ölçülürken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre yağışların önümüzdeki günlerde de devam etmesi öngörülüyor.

Hasar tespit çalışması yapılıyor..

Kent merkezi kabus dolu saatler yaşarken, şiddetli yağmurun çiftçiye de etkisi fazla oldu. Onlarca serayı su bastı. Ekili alanlar, su baskınlarından dolayı zarar gördü. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, ilçeler dahil tüm bölgede hasar tespit çalışması yaptı. Zarar gören çiftçilere ise destek verilecek.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı