Yukarı Çık
BU BAYRAM EVDE KAL YALOVA!
21 Mayıs 2020 Perşembe 15:50:30
950 kez okundu.
Bayram süresince 4 gün süre ile uygulanacak olan sokağa çıkma yasağında hayata geçecek olan uygulamalar belirlendi. Yalova Valisi Muammer Erol, Bakanlığın genelgesini yayınlayarak tüm Yalova halkının yasaklara ve getirilen kısıtlamalara uyulmasını istedi.

 


 

Haber/ Zeynep TAŞTAN

T.C. İçişleri Bakanlığı, 81 ilin tamamında Ramazan Bayramı boyunca uygulanacak dört günlük sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin bir genelge yayımladı. Yalova Valisi Muammer Erol, Bakanlığın genelgesini yayınlayarak tüm Yalova halkının yasaklara ve getirilen kısıtlamalara uyulmasını istedi. Kısıtlama uygulaması bayram arifesinde yürürlüğe girecek. İçişleri Bakanlığı 81 ilin valiliğine 22 Mayıs saat 00.00 ile 26 Mayıs 00.00 arasında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili genelge gönderdi. 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde 21 Mayıs Perşembe ve 22 Mayıs Cuma günü market, bakkal, manav, kasapların yanı sıra kuruyemişçiler saat 23.00’a kadar faaliyetlerine devam edebilecek. Yalova Valiliği tarafından yapılan açıklamada İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelge hatırlatıldı.
YASAĞA UYMAYANLARA NE CEZA VERİLECEK?

Söz konusu tedbirlere ilişkin Valiler/Kaymakamlar tarafından ilgili mevzuat uyarınca gerekli kararların ivedilikle alınması, uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecek ve mağduriyete neden olunmayacak. Alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem uygulanacak. Konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu’nun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemler başlatılacak.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı