Yukarı Çık
‘28 Mayıs’ta kesin tarihi açıklayacağız’
21 Mayıs 2020 Perşembe 13:47:00
21 kez okundu.
Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Nihat Özdemir, Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı ile bir araya gelerek video konferans aracılığı ile toplantı gerçekleştirdi. Süper Lig ile ilgili kesin tarihi 28 Mayıs’ta açıklayacaklarını belirten Özdemir, Bölgesel Amatör Lig ekiplerini de kapsayacak şekilde takımların gereken hassasiyeti göstereceklerini ve tedbirleri alacaklarını dile getirdi.

 

 

 

Onur ERDİK

 

Türkiye Futbol Federasyonu ile Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı, video konferans aracılığıyla bir toplantı yaptı. Riva'da gerçekleşen toplantıya TFF Başkanı Nihat Özdemir, Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, Başkan Vekilleri Mehmet Baykan, Erhan Kamışlı, Yılmaz Büyükaydın, Ali Düşmez, Yönetim Kurulu üyesi Hasan Akıncıoğlu, Genel Sekreter Kadir Kardaş, UEFA ve TFF Sağlık Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mete Düren, TFF Sağlık Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Bayraktar ile kulüp başkanları ve yöneticileri katıldı.

 

‘28 Mayıs’ta kesin tarihi açıklayacağız’..

Toplantının ardından TFF Başkanı Nihat Özdemir ile Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, açıklamalarda bulundu. Başkan Nihat Özdemir, koronavirüs sürecindeki gelişmeleri görüştüklerini belirterek, “Kulüpler Birliği Vakfımızın talebiyle 18 kulübümüz, ben ve başkan yardımcılarımın katılımıyla, 4 saate varan bir toplantı yaptık. Süper Lig takımlarımızın yaşadıkları ve bundan sonraki süreçte yaşayacakları bütün konuları masaya yatırdık ve gayet demokratik ortamda tartıştık. Bundan önce TFF yönetiminin açıkladığı Süper Lig'in 12 Haziran'da başlamasıyla ilgili 18 kulübün tam desteğiyle karar almış bulunuyoruz. Bununla ilgili Türkiye'deki şartların değişimini göz önünde bulunarak kesin tarihimizi 28 Mayıs'ta yapacağımız basın toplantısıyla kamuoyuna açıklama üzere anlaşmaya vardık” diye konuştu.

 

‘Gereken hassasiyeti gösterecek, tedbirleri alacaklar’..

Türkiye’nin Koronavirüs ile mücadelede dünyada örnek olduğunun altını çizen Özdemir, “12 Haziran'da başlayacağımız Süper Lig, 19 Haziran'da başlayacak TFF 1. Lig ve 18 Temmuz'da başlayacak TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig ile Bölgesel Amatör Liglerde de kulüplerimiz gereken hassasiyeti gösterecek, tedbirleri alacaklar. Herhangi bir futbolcumuz veya futbol adamımız herhangi bir rahatsızlığa yakalanmadan bu süreci götürmek için gerekli çalışmaları yapacaklar. Pandemi konusunda başarıya ulaşan Türkiye, futbol konusunda da başarıya ulaşacak. Ligleri oynayarak sonlandırmak için elimizden gelen her türlü çabayı gösterme konusunda bütün kulüplerle fikir birliğine vardık” ifadelerini kullandı.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı