Yukarı Çık
‘Kırkpınar’ı yapabiliriz’
21 Mayıs 2020 Perşembe 13:45:54
27 kez okundu.
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Yalovalı güreşçilerin de katılacağı Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerini yıl sonuna kadar yapmayı planladıklarını söyledi.

 

Onur ERDİK

 

Koronavirüs salgını nedeniyle Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin bu yıl yapılamaması gündemdeydi. Ancak Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, organizasyonla ilgili umutlu konuştu. Yalova’dan Altınova Belediyespor ile Tavşanlı Belediyespor güreşçilerinin de katıldığı Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleriyle ilgili bilgi veren TGF Başkanı Aydın, organizasyonun 658 yıllık geçmişe sahip olduğunu kaydetti.

 

‘Kırkpınar’ı yapabiliriz’..

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerine çok önem verdiklerinin altını çizen Aydın, “En büyük arzumuz, bu tarihi geleneğimizi bu sene de sürdürebilmek. Yıl sonuna kadar Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni yapmayı planlıyoruz. Ancak pandeminin normale dönmesi, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulumuzun onay vermesi önemli. Paydaşlarımız Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kırkpınar ağası Seyfettin Selim, Yağlı Güreşi Düzenleyen Kentler Birliği Başkanımız Yücel Yılmaz’la istişare yaparak, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun olurları olursa Kırkpınar’ı yapabiliriz” diye konuştu.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı