Yukarı Çık
‘İnşallah herhangi bir sıkıntı yaşamadan ligler oynanacak’
21 Mayıs 2020 Perşembe 13:44:52
26 kez okundu.
Yalova Futbol İl Temsilcisi ve Tertip Komitesi Başkanı Sultan Eyüboğlu, liglerin gidişatıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Pandemi sürecinin iyi yönetildiğini ve böyle devam ederse herhangi bir sıkıntı yaşamadan liglerin oynanacağını belirten Eyüboğlu, takımlar arasında da liglerin oynanmasıyla ilgili kararlılığın var olduğunu dile getirdi. Yerel liglerle ilgili kendilerine talimat gelmeden bir şeyler söylemenin doğru olmayacağının altını çizen Sultan Eyüboğlu, ancak yerel liglerin seyircisiz oynanmasına kesin gözüyle bakıldığını bildirdi.

Yalova Futbol İl Temsilcisi Eyüboğlu:

..”Oynanmasıyla ilgili kararlılık var.”

 

..”Talimat gelmeden bir şeyler söylemek doğru olmaz.”

 

..”Yerel liglerin seyircisiz oynanması kesin gibi.”

 

 

 

Onur ERDİK

Yalova Futbol İl Temsilcisi ve Tertip Komitesi Başkanı Sultan Eyüboğlu, HABERCİ’ye önemli açıklamalar yaptı. 2019-2020 sezonunun geri kalan haftalarının oynanabileceğini ve sadece tarihlerde değişiklik olabileceğini belirten deneyimli spor adamı, takımlar arasında da liglerin oynanması konusunda hemfikir ortam oluşturulduğunu kaydetti.

‘İnşallah herhangi bir sıkıntı yaşamadan ligler oynanacak’..

Ligler ertelendiği günden beri müsabakaların oynatılarak liglerin bitirileceğini düşündüğünü söyleyen Sultan Eyüboğlu, “Bunu da daha önce bazı arkadaşlarımızla paylaştım. Türkiye’de toplum olarak TFF’nin alacağı karara herkesin ‘tamam’ diyeceği anlayış gelişmemiş durumda. Yani liglerin oynanmadan bitirilmesi konusunda Avrupa’da örnekleri var; ancak oradaki durumlar farklı. Hollanda, Fransa ve Belçika ligleri bitirildi. Türkiye’de popülizm işler. Bizim ülkemiz buna müsait değil. TFF eleştiriliyor. Oturduğumuz zaman konuşuyoruz. Futbol endüstri olduysa, parayla endüstri olmuştur. Birileri para harcıyor ve karşılığını almak istiyor. Bu insan sağlığı önemli değil anlamına gelmiyor. Sakın yanlış anlaşılmasın. Ülkemizde pandemi süreci iyi yönetildi. İnşallah herhangi bir sıkıntı yaşamadan ligler oynanacak” diye konuştu.

Porto örneği..

Koronavirüs salgınında futbol endüstrisinin olumsuzluk yaşadığını belriten Eyüboğlu, “Üst ligler için örnek olacak. Portekiz’in Porto Kulübü ucuza alıp, pahalıya satmakla ünlüdür. Kapıya kilit vurması an meselesi. O noktaya geldikten sonra Türkiye’de pastadan çok pay alacağım diye umduğunu bulamayanlar ne yapacaklar, onu da hesap etmek lazım. Bunlar önemli şeyler. İnsan sağlığı her şeyden önemlidir deniyor da şu anlayış var. İnsan sağlığı, bana fayda sağlayacaksa önemlidir. Fayda sağlamayacaksa bana faydası olan durumu değerlendireyim anlayışı hakim. Geneli düşünmüyoruz” dedi.

‘Oynanmasıyla ilgili kararlılık var’..

Liglerle ilgili kesin tarihin 28 Mayıs’ta açıklanacağını ifade eden Sultan Eyüboğlu, “Liglerin oynanmasıyla ilgili kararlılık var. Kulüpler de bu anlamda hemfikir olmuş durumdalar. Sadece bazı kulüplerin talebi oldu. O değerlendirilecek. Kesin tarih 28 Mayıs’ta açıklanacak. TFF’de amatör işlerle görüştüklerim var. Şimdilik bir şey söylenmiyor. Muhtemelen 28 Mayıs’tan sonra her şey netleşir. Kıstas Süper Lig’dir. Süper Lig başlamadan alt liglerle ilgili bir şey konuşmak doğru değil. Sosyal medyada bununla ilgili çok fazla konuşulan var. Ancak resmi açıklama gelmeden hareket etmeyelim” şeklinde konuştu.

‘Talimat gelmeden bir şeyler söylemek doğru olmaz’..

Yerel liglerle ilgili de konuşan Eyüboğlu, “Süper Amatör Küme ile 2. Amatör Küme konusunda da bize herhangi bir talimat gelmeden bir şeyler söylemek doğru olmaz. Kendimi bağlayacak bir şey söylemek istemiyorum. Üst kurullarımız vardır. Oradan bize talimat gelir. Biz de tertip komitesiyle bir araya gelir konuşuruz. Ancak şu var; BAL oynanıyorsa, Süper Amatör Küme de mutlaka bağlayıcı bir gelişme olmalıdır” ifadelerini kullandı.

‘Yerel liglerin seyircisiz oynanması kesin gibi’..

Yerel liglerin seyircisiz oynanacağıyla ilgili bilgi veren Eyüboğlu, açıklamasını şöyle tamamladı: “Yerel ligler seyircisiz olacak diye düşünüyorum. Futbolcuların teması hususunda bize gelen talimat olursa paylaşacağız. Sağlık Kurulu’nun oluşturulduğu protokol paylaşılıyordur. TFF’nin protokolü yayınlarken bireysel korunma maddesi vardı. Klişe söz var. Bununla yaşamayı öğreneceğiz. Zor olacak. Futbol temaslı oyun. Belki rakipte bir şey olmaz. Kendimizde de yoktur. Ancak psikolojik olarak futbolcular etkilenecek. Süper Lig başladığında psikolojik anlamda bir rahatlık olur. Azalan trend gösteriyor zaten salgın. Ancak yerel liglerin seyircisiz oynanması kesin gibi gözüküyor.”

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı