Yukarı Çık
5 bin 548 sporcu yarıştı
20 Mayıs 2020 Çarşamba 12:39:45
17 kez okundu.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Satranç Turnuvası Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun açılış hamlesinin ardından gerçekleştirildi. Samsun’dan başlayan turnuvada, Türkiye’nin dört bir yanından 5 bin 548 lisanslı satranç sporcusu 19 Mayıs ruhu için bir araya geldi.

 

 

 

Onur ERDİK

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Satranç Turnuvası açılış töreni online ortam üzerinden düzenlendi. Törene, Samsun Valisi Osman Kaymak, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, Başkan Vekili Aşkın Keleş, As Başkanlar Ayşe Kardaş Ergezen, Fatih Maden, Halil Hilmi Darı, Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer Asım Ötegen, Nilüfer Çınar Çorlulu, Özgür Solakoğlu, Ali Ümit Şifaver ve Genel Sekreter M. Sedat Fırat katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Federasyon Başkanı Gülkız Tulay ve Samsun Valisi Osman Kaymak turnuvanın açılış konuşmasını gerçekleştirerek, turnuvada hamle yapan tüm sporculara başarılar diledi.

 

Yalova’daki turnuvaya Altınkale damgası..

Diğer yandan Türkiye genelinde eşzamanlı yapılan organizasyonun Yalova ayağına katılım yoğun oldu. 70 sporcunun kayıt yaptırdığı organizasyonda birinciliği Altınkale Satranç Spor Kulübü sporcusu Taylan Rüzgar İnce elde etti. Yalova Belediyespor’dan İsmail Tarık Baltacı da ikinci oldu. Beyaz Fil Satranç Spor Kulübü’nden Metin Enis de turnuvada üçüncü sırayı aldı. En iyi kız sporcu dalında Altınkale Satranç Spor Kulübü’nden Funda Karaalioğlu, rakiplerini geride bırakmasını bildi ve madalyaya uzandı. Dereceye giren sporculara madalyaları ise Türkiye Satranç Federasyonu tarafından gönderilecek.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı