Yukarı Çık
‘İYİLİK KANIMIZDA VAR!’
18 Mayıs 2020 Pazartesi 14:44:16
32 kez okundu.
Yalova Memur-Sen üyeleri kan bağışında bulundu


 

 

Haber / Esin KAYA

 

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın çağrısı üzerine Yalova Memur-Sen İl Başkanı Ahmet Kotcioğlu ve üyeler, “İyilik kanımızda var” diyerek Kızılay'a kan bağışında bulundular.
İftar sonrası kent merkezindeki dolmuş duraklarının yanında bulunan Kızılay Kan alma merkezinde  buluşan  Memur-Sen yönetimi ve üyeleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kurallarına uyarak form doldurdu. Daha sonra kan verme merkezine  kısıtlı sayılarla alınan üyeler, kan bağışında bulundu.

‘HERKESİ KAN BAĞIŞI YAPMAYA DAVET EDİYORUM’..

Başkan Kotcioğlu, kan bağışı ile ilgili yaptığı açıklamada, “Memur-Sen teşkilatlarımız tüm Türkiye’de örgütlenerek, Kovid-19 salgını nedeniyle duran hayat, sokağa çıkamayan insan, yapılamayan kan bağışları gibi birçok sorun nedeniyle Kızılay’ın azalan kan stoklarını arttırmak için gücünü seferber ediyor. Kızılay ve Memur-Sen kriz zamanlarında, insani yardım kampanyalarında, kısaca insanı yaşatmayı amaçlayan bütün alanlarda hep birlikte çalıştı. Şimdi de insanı yaşatmak için yine Kızılay’la bir aradayız.
Kıymetli kardeşlerimiz, tanımadıkları, görmedikleri ve bilmedikleri kişilere kanı iyiliği bulaştırma adına bağış yapacaklar. Çünkü kan sürekli bir ihtiyaçtır, canlı operasyondur. Herkesi duyarlı davranmaya kan bağışı yapmaya davet ediyorum. Sosyal projeler ve sosyal sorumluluklarımız devam ediyor. Bunun için buradayız. İyilik kanımızda var” şeklinde konuştu.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı