Yukarı Çık
‘Ülkemiz ve kentimiz, istiklal bilinciyle yetişen gençlerimize emanettir’
18 Mayıs 2020 Pazartesi 14:21:20
1399 kez okundu.

 

Haber / Esin KAYA

 

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. “İçinde bulunduğumuz süreç nedeniyle bayramlarımızı buruk kutluyoruz ancak coşkusunu her zaman yüreğimizde hissediyoruz” diyen Başkan Vekili Tutuk, şunları dile getirdi: “19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Samsun’a çıkarak istiklal mücadelesini başlattı. O gün Türk milleti olarak tarihin sayfalarına altın harflerle yazılacak olan destanın ilk günüdür. Aziz şehitlerimizin dönemin çok ağır şartlarına rağmen canları pahasına savundukları bu cennet vatan üzerinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceği, işte bu istiklal bilinciyle yetişen gençlerimize emanettir.  

Bu nedenle bizler geleceğimiz olan gençlerimize sonuna kadar güveniyoruz. Geleceğimizin güvencesi olan gençlerimize daha modern bir Yalova emanet etmek için çalışıyoruz. Bizlerden bu hizmet bayrağını alacak olan gençlerimizin de hem ülkemiz hem de kentimiz için var gücüyle çalışacağına eminiz.

Bizleri daima gururlandıran, önemli başarılara imza atan gençlerimizin başta olmak üzere tüm hemşehrilerimin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmetle, şükranla anıyorum.” 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı