Yukarı Çık
‘Büyük fedakarlıklarla kurulan vatanımız gençlere emanettir’
18 Mayıs 2020 Pazartesi 14:21:01
1244 kez okundu.

 

Haber / Esin KAYA

Yalova Valisi Muammer Erol, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı. Gençlere, “Büyük fedakarlıklarla kurulan vatanımız, sizlere emanettir. 19 Mayıs 1919'da yükseltilen bağımsızlık meşalesini korumak ve yüceltmek, 19 Mayıs ruhunu anlamak en önemli vazifeniz olmalıdır” şeklinde seslenen Vali Erol’un mesajı şöyle: “Sevgili Yalovalılar; Bugün, cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşımızı başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 101. yıldönümünü kutluyoruz.

19 Mayıs, esaret altındaki geleceği reddeden aziz milletimizin varlık-yokluk mücadelesinin ilk adımı olarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yakılan istiklal meşalesinin Amasya, Sivas ve Erzurum’dan geçerek tüm vatan sathına yayılma ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türk milletinin kurtuluşunun müjdecisi olan bir gündür.

Sevgili Gençler; Büyük fedakarlıklarla kurulan vatanımız, sizlere emanettir. 19 Mayıs 1919'da yükseltilen bağımsızlık meşalesini korumak ve yüceltmek, 19 Mayıs ruhunu anlamak en önemli vazifeniz olmalıdır. Bu çerçevede, geleceğin devlet yöneticileri, siyasetçileri, eğitimcileri, bilim adamları, sanatçıları ve diğer meslek temsilcileri olarak ülkemizi daha da ileriye taşıma noktasında, araştıran, üreten, sorgulayan, aynı zamanda milli ve manevi değerlerine bağlı Kurtuluş Savaşı ruhunu taşıyan bireyler olarak bilimde, fende, ekonomide, uluslararası ilişkilerde, kültür ve sanatta, eğitimde, sporda elde edeceğiniz başarılarla ülkemize değer katmak için elinizden gelen bütün gayreti göstereceğinize olan inancım tamdır.

Ülkemiz ve dünyanın içinden geçtiği bu zor ve kritik süreçte 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı coşkusunu meydanlarda birlikte kutlamayacağız. Ancak yaşanan bu süreç bayram sevincini kutlamamıza engel teşkil edeceğini düşünmüyorum. Bu kapsamda, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından dijital ortamda oluşturulan bayram etkinliklerini takip etmenizi ve bu etkinliklere katılmanızı rica ediyorum.

Bu düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi bir kez daha minnet ve rahmetle yad ediyor, tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı en içten duygularımla kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı