Yukarı Çık
‘Sporcularımız evlerinde çalışıyor’
18 Mayıs 2020 Pazartesi 12:45:43
28 kez okundu.
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Yalovalı sporcuların da yer aldığı güreş milli takımı sporcularının evlerinde çalıştıklarını söyledi. Koronavirüs salgını nedeniyle sporcular için gerekli ekipmanlar sağlandığının altını çizen Aydın, yaşanan süreçte olimpiyatların yapılmasını beklemenin yanlış olacağını dile getirdi. Aydın, Hedeflerinin sadece olimpiyatlara katılmak değil, madalya kazanmak olduğunu sözlerine ekledi.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Aydın:

 

 

 

..”Gerekli ekipmanlar sağlandı.”

 

..”Olimpiyatların yapılmasını beklemek yanlış olurdu.”

 

..”Olimpiyatlara katılmak yeterli değil.”


 

Onur ERDİK

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, önemli açıklamalar yaptı. Aydın, Koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan sürecin güreşi de olumsuz etkilediğini söyledi.

‘Sporcularımız evlerinde çalışıyor’..

Güreşin temaslı bir spor olduğunu belirten Aydın, “Kovid-19 süreci tüm dünyadaki spor organizasyonlarını bitirdi. Birçok branşta aynı sıkıntılar yaşandı. Ama güreş temaslı bir spor. Dolayısıyla sporcularımız bu süreçte idman yapmakta oldukça zorlanıyor. Tüm sporcularımız evlerinde çalışmaya devam ediyor” ifadelerini kullandı.  

‘Gerekli ekipmanlar sağlandı’..

Milli takım antrenörlerinin sporcular için antrenman programı hazırladığını kaydeden Musa Aydın,  “Biz zaten bu süreç başladığında Macaristan’da olimpiyat elemeleri için kamptaydık. Sporcularımız ülkeye döner dönmez 14 gün karantina süreci geçirdi. Bu süreç de dahil olmak üzere teknik heyetimizin hazırladığı programlara uygun şekilde bireysel olarak idman yapıyorlar. Evlerinde çalışmaları için gerekli ekipmanlar da sağlandı. Bizler de sürekli olarak güreşçilerimizle telefonda görüntülü olarak görüşüp son durumları hakkında bilgi alıyoruz” dedi.

‘Olimpiyatların yapılmasını beklemek yanlış olurdu’..

Salgın nedeniyle 2020 Tokyo Olimpiyatlarının ertelenmesine değinen Aydın,  “Böyle bir ortamda olimpiyatların yapılmasını beklemek yanlış olurdu. Dolayısıyla bence en doğru karar verildi. Bizim için de iyi olduğunu düşünüyorum. Zira en büyük altın madalya umutlarımız Taha Akgül ve Rıza Kayaalp’in sakatlıkları vardı. Şimdi bu sporcularımızın tedavileri sürüyor. Önümüzdeki sene çok daha hazır olacaklarına inanıyorum. Ama tabii ki öncelikle bu sürecin bitmesi ve güreşçilerimizin ikili idmanlara başlaması şart. Genel olarak baktığımda ertelenmesini olumlu buluyorum” diye konuştu.

‘Olimpiyatlara katılmak yeterli değil’..

Aydın, 2016 Rio Olimpiyatları’nda Türkiye’nin kazandığı 8 madalyanın 5’ini milli güreşçilerin elde ettiğini belirterek, “Biz Türk sporunun her zaman lokomotifi olduk. O yüzden bizim için olimpiyatlara katılmak yeterli değil. Bazı branşlar için belki yeterli olabilir ama bizim için yeterli değil. Türk sporunun geçmişine baktığımızda en fazla madalya aldığımız branş güreş. Olimpiyatlarda alınan 91 madalyanın 63’ünü güreşte kazanmışız. 39 olimpiyat altın madalyanın 29’unu güreşte almışız. Onun için milletimizin, devletimizin bizden beklentisi yüksek. Ayrıca Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu bizlere büyük destek veriyor. Biz de sorumluluğumuzu biliyoruz. Ona göre çalışarak vizelerimizi alacağız. Tokyo Olimpiyatları’nda inşallah ülkemizi başarıyla temsil edeceğiz. Ay-yıldızlı bayrağımızı göndere çektirip İstiklal Marşı’mızı okutacağız” açıklamasında bulundu.  

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı