Yukarı Çık
BAL 18 Temmuz’da başlarsa, 8 Ağustos’ta bitirilecek
18 Mayıs 2020 Pazartesi 12:19:59
32 kez okundu.
Koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen futbol liglerinin geleceğiyle ilgili Türkiye Futbol Federasyonu, şimdilik tarihleri açıkladı. Tarihlerde herhangi bir değişiklik yapılmazsa BAL 18 Temmuz’da başlayacak ve 8 Ağustos’ta bitirilecek.

 

 

 

Onur ERDİK

 

TFF, Koronavirüs salgını nedeniyle merak edilen liglerin geleceğiyle ilgili geçtiğimiz günlerde açıklama yapmıştı. Nihat Özdemir başkanlığındaki TFF yönetimi, liglerin başlangıç tarihlerini güncelledi. Temsilcilerimiz Yalovaspor ile Kadıköyspor’un da yer aldığı Spor Toto Bölgesel Amatör Ligi’nin de son dört haftasının oynanacağı tarih netleşti.

 

8 Ağustos’ta bitecek..

TFF’nin salgının durumuna göre ‘şimdilik’ ifadesiyle açıkladığı liglerin tarihlerine göre; BAL heyecanı, 18 Temmuz’da kaldığı yerden devam edecek. Herhangi bir değişiklik yapılmaz ve bir aksilik çıkmazsa, dört haftalık maratonun hafta hafta ne zaman oynanacağı da kesin olmamakla beraber olası planlamadan geçti. 18 Temmuz’da start alacak BAL’da 24. haftalar 25 Temmuz’da, 25. haftalar da 1 Ağustos’ta oynanacak. Gruplardaki son müsabakalar ise 8 Ağustos’ta yapılacak. Normal şartlarda 11 grubun birincisi, kendi aralarında play-off oynaması gerekiyor. Ancak salgın nedeniyle TFF, sadece liglerin başlama tarihini açıkladı ve play-off’un oynanıp oynanmayacağıyla ilgili net bir bilgi yok. Bunun da yine önümüzdeki günlerde belli olması bekleniyor.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı