Yukarı Çık
Türk Kızılay, vatandaşların yanında!
17 Mayıs 2020 Pazar 13:17:19
640 kez okundu.
Türk Kızılay Yalova Şube Başkanı Selvet Duman, pandemi sürecinde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi paylaşımında bulundu.


 

Duman, KYK’da karantina altında tutulan vatandaşlara Türk Kızılay tarafından üç öğün yemek ikramının yapıldığını söyledi.

 

..”Yalova Kızılay’da kan bağışı faaliyeti sürmektedir. Ramazan ayı münasebetiyle gündüz 15.30’da başlayıp, gece 23.00’e kadar kan merkezimiz faaliyetini devam ettiriyor.”

 

..”Virüsün olumsuz tesiriyle kan stoklarındaki azalma karşısında ülkemizin iç dinamikleri devreye girmiş ve eğitim ordumuz, sendikalar, asker, sivil, kamu çalışanları, işçi, memur, öğrenci, veli tüm insanımız bu seferberliğe olumlu karşılık vermiştir.”

 

..”Yoğun kan bağışı yaparak sürecin etkilerini ortadan kaldıran özverili insanımıza teşekkürü bir borç bilirim.”

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

Türk Kızılay Yalova Şube Başkanı Selvet Duman, Türk Kızılay’ının pandemi sürecinde ve Ramazan ayında yapmış olduğu çalışmaları anlattı. Duman, kan bağışı kampanyasında vatandaşların özenli bir şekilde üzerine düşen sorumluluğu yerine getirdiklerini ifade ederek, “Yoğun kan bağışı yaparak sürecin etkilerini ortadan kaldıran özverili insanımıza teşekkürü bir borç bilirim” dedi.

Vatandaşının yanında..

Türk Kızılay’ının ülke genelindeki çalışmalarından bahseden Duman, “Türk Kızılay ülke genelinde ve ilimizde; nakit yardımı, market alışveriş kartları, gıda kolisi, giyim eşyası, ayakkabı, mobilya, hijyen ve dezenfektan, Ramazan pidesi, su, soda, iftariyelik bisküvi- çikolata dağıtımlarını seri bir şekilde gerçekleştirmektedir. Yine yeni doğanlar için sevgi bohçası hediyesi vermektedir. Bu projede bir genel merkez yöneticimizin Nejla İhsan Aksoy hanımefendinin önemsediği bir proje olup ilimizde de güzel etkileşimlere vesile olmuştur. Yine Türk Kızılay kurban bağışlarının gereğini yaptıktan sonra konserve şeklinde tüketime hazırladığı ve bağışçılarımızın desteği ile elde edilmiş olan kıyma ve kuşbaşı konservelerini de ihtiyaç sahibi ailelerimizle buluşturmaya devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

Karantinada kalan vatandaşlara üç öğün yemek hizmeti..

Pandemi sürecinde yapılan çalışmaları değerlendiren Duman, KYK’da karantina altında tutulan vatandaşlara Türk Kızılay tarafından üç öğün yemek ikramının yapıldığını söyledi. Duman, “65 yaş ve üzeri evde kalmaları zorunlu olan hemşerilerimiz için Sayın Valimiz Muammer Erol başkanlığında oluşturulan kurulda ilk günden bugüne kadar Yalova Vefa Sosyal Destek Grubu adıyla fedakarca bir çalışma içerisinde olmuştur. Türk Kızılay çözüm ortağı olduğu bu gruba gıda kolisi, kuşbaşı ve kıyma ile bunların dağıtımı konusunda destek vermektedir. Kredili Yurtlar Kurumu’nda karantina altına alınan dünyanın değişik ülkelerinden gelmiş yüzlerce vatandaşımızın üç öğün yemeği Türk Kızılay tarafından karşılanmaktadır. Yine muhtarlarımızla kurduğumuz temas ile acilen müdahale edilmesi gereken ihtiyaç noktalarına gönüllülerimizin yardımlarını ulaştırıyoruz. İlimizde AKSA firmamızın sponsorluğuyla ihtiyaçlı ailelerimize sıcak yemek veriyoruz. Yalova Group firmamız da şubemize destek vermiştir. Yeni hizmet binasının tadilat sponsorluğunu da gerçekleştireceğini umuyoruz” şeklinde konuştu.

Kan bağışına seferberlik..

Kan bağışı kampanyasına vatandaşların hassasiyet gösterdiğini belirten Duman, “Dünyanın karşı karşıya kaldığı virüsle mücadele gündeminde ülkemizin yaptığı kocaman mücadeleyi ve insana verdiği değeri alkışlıyorum. Başta Sağlık Bakanımız olmak üzere tüm sağlık çalışanları ile Türk Kızılay Kan Merkezleri’nde görev yapan tüm sağlık ekiplerini canı gönülden tebrik ediyorum. Yalova Kızılay’da kan bağışı faaliyeti sürmektedir. Ramazan ayı münasebetiyle gündüz 15.30’da başlayıp, gece 23.00’e kadar kan merkezimiz faaliyetini devam ettiriyor. Yine virüsün olumsuz tesiriyle kan stoklarındaki azalma karşısında ülkemizin iç dinamikleri devreye girmiş ve eğitim ordumuz, sendikalar, asker, sivil, kamu çalışanları, işçi, memur, öğrenci, veli tüm insanımız bu seferberliğe olumlu karşılık vermiştir. Yoğun kan bağışı yaparak sürecin etkilerini ortadan kaldıran özverili insanımıza teşekkürü bir borç bilirim” dedi.

Teşekkür etti..

Vatandaşlara hizmet ulaştırma noktasından Türk Kızılay’ına destek verenlere teşekkür eden Duman, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türk Kızılay’a hamilik yapan devlet büyüklerimize, Genel Başkanımıza ve Genel Müdürümüze, ilimizde ise Sayın Valimize başta olmak üzere milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, kaymakamlarımız, kurumlarımız, sivil toplum kuruluşlarımıza ve yüce gönüllü bağışçılarımıza teşekkür ediyor, hayırlı Ramazanlar ve şimdiden hayırlı bayramlar diliyorum. “

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı