Yukarı Çık
3 bin aileye bin TL destek verildi
17 Mayıs 2020 Pazar 12:02:06
197 kez okundu.
AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, pandemi sürecindeki destek ve yardım çalışmalarını anlattı.


 

Haber / Büşra GÜNDÜZ

AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını çerçevesinde Yalova’da yapılan desteklemeler ve yardımlarla ilgili açıklamada bulundu.

 

İl Başkanı Muğlim Bağatar, kentte pandemi sürecinde devlet ve ilçe belediyeleri tarafından yapılan destekleri anlattı. Yalova’dan Pandemi Sosyal Destek Programı kapsamında, 5 bin 265 başvuru yapıldığını söyleyen Bağatar, başvurular neticesinde 3 bin 675 aileye bin TL’lik nakdi yardım yapıldığını belirterek, “Yapılan incelemeler sonucunda, Pandemi Sosyal Destek Programı kapsamında devletimiz tarafından, toplam 3 milyon 675 bin lira para ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza verildi. Bunun yanı sıra Yalova ilimizde ilçe belediyelerimizde vatandaşlarımıza 9 bin 960 adet gıda paketi yardımında bulunuldu” diye konuştu.

950 BİN MASKE DAĞITILDI

Türkiye’nin dünyada pandemi sürecini en sağlıklı şekilde yürüten ülkelerin başında geldiğini kaydeden Bağatar, bu sürecin en az etkiyle atlatılması için devletin üstün bir çaba sarf ettiğini anlattı. Yalova’da da bu kapsamda destekleme ve yardımların sürdüğünü ifade eden Bağatar, Yalova ilinde 950 bin koruyucu maske dağıtımı yapıldığını söyledi.

İŞLETMELERE DESTEKLER

Bağatar, Yalova genelinde kısa çalışma ödeneğine 2 bin 13 işletme başvuruda bulunduğunu ve 9 bin 868 çalışanın kısa çalışma ödeneğinden faydalandığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Öte yandan Yalova’da tüm esnaflarımız için verilen 25 bin TL’ye kadar limitli, ‘İşletme Finansman Desteği’ paketinden 202 esnaf faydalandı. Yalova ilimizde Halkbank tarafından küçük işletmelere verilen, 6 ay anapara ve faiz ödemesiz toplam 36 ay vadeli ‘İş’e Devam Desteği Küçük İşletme Can Suyu Kredisi’nden 253 işletme faydalandı.”

Bağatar, ücretli öğretmenler ve usta öğreticilere, ek ders ücreti ödeme olanağından 764 kişi yararlandığına dikkati çekti.

Pandemi sürecinde esnaf ziyaretlerini aksatmadıklarını ve parti binasında vatandaşların sıkıntılarını dinlemeye devam ettiklerini ifade eden Bağatar, tüm ilçelerdeki teşkilat birimleriyle videokonferans üzerinden toplantıları sürdürdüklerini sözlerine ekledi.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı