Yukarı Çık
‘Gençlerimize güvenimiz tamdır’
17 Mayıs 2020 Pazar 11:29:08
192 kez okundu.


 

Haber / Esin KAYA

 

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Türk ulusunun, Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı. Başkan Oral, “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a ayak bastığı gün, bağımsızlık meşalesi yakılmıştır. Bundan 101 yıl önce yokluk ve sefalet içinde yaşayan Türk milleti, esarete boyun eğmeyeceğini bütün dünyaya ispatlamıştır” dedi.

‘GENÇLERE EMANET’..

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, yayınladığı mesajda şunları söyledi: “Birlik ve bütünlük içinde hareket edilmesi durumunda ülkemiz için aşılamayacak engel yoktur. Gençlik, ulusların geleceğidir. Gençlerine değer veren, onları en iyi biçimde yetiştirerek, kişilikli ve özgüvenli kuşaklar olarak yarınlara hazırlayan uluslar, geleceğe de güvenle bakabilirler. Gençlere önem ve değer veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk, cumhuriyeti en iyi biçimde koruyup kollayacağınıza inandığı için sizlere emanet etmiş, böylelikle Türk gençliğine güvenini göstermiştir.

RAHMETLE ANIYORUZ..

Atatürk başta olmak üzere; ulusumuzun yetiştirdiği tüm kahramanlarımız, yurdu için canını ortaya koymaktan çekinmeyen şehitlerimiz ve gazilerimiz bizlere övünç duyduğumuz bir tarih bırakmışlardır. Türk ulusunun bağımsız ve özgür yaşama kararlılığının bir göstergesi olan Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor; Büyük Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve rahmet ile anıyorum.”

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı