Yukarı Çık
YASKİ'DE KUMALİ DÖNEMİ
17 Mayıs 2020 Pazar 11:28:39
619 kez okundu.
Yalova Atıksu ve Kanalizasyon Alt Yapı Tesislerini İşletme Birliği (YASKİ) Başkanlığı görevini yürüten MHP’li Yalova Belediye Meclis Üyesi Adnan Kırtay, bu görevini AK Parti Yalova Belediye Meclis Üyesi Ahmet Kumali’ye devretti.

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Yalova Atıksu ve Kanalizasyon Alt Yapı Tesislerini İşletme Birliği (YASKİ) Başkanı değişti. Bir yıldır YASKİ Başkanlığı görevini yürüten MHP’li Yalova Belediye Meclis Üyesi Adnan Kırtay, bu görevi  dönemsel değişiklikle AK Parti Yalova Belediye Meclis Üyesi Ahmet Kumali’ye devretti. Görev devir teslim törenine, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Yalova Belediye Başkan Yardımcımız Bahaddin Erbay, AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, MHP İl Başkanı Necati Vural, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Umut Güçlü, Ülkü Ocakları İl Başkanı Bora Tanaçan, Kamu-Sen Başkanı Mustafa Deviren katıldı. Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, yaptığı açıklamada, "Yalova Atıksu ve Kanalizasyon Alt Yapı Tesislerini İşletme Birliği (YASKİ)’nde düzenlenen devir teslim törenine katıldık. Görev süresini dolduran Belediye Meclis Üyemiz Adnan Kırtay'a hizmetlerinden ötürü teşekkür edip görevi devralan Meclis Üyemiz Ahmet Kumali'ye başarılar diledik" dedi. Görevi devralan Ahmet Kumali, ise açıklamasında ”Cumhur İttifakı'mızın aldığı karar kapsamında YASKİ Birlik Başkanlığı görevini değerli Başkanımız Adnan Kırtay’dan devraldım. YASKİ Birlik Başkanlığı görev süresinde yapmış olduğu değerli hizmetlerden dolayı Adnan Kırtay Başkanımıza çok teşekkür ederim” dedi.

'Yalova için her zaman göreve hazırım'..

YASKİ'de bir yıl boyunca görev yapan Adnan Kırtay, bir konuşma yaparak, "15 Mayıs 2019'da göreve başladığımızda gerçekten zor şartlar altında göreve talip olduk. Ama biz Cumhur İttifakı ile birlikte hareket ettiğimizde Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Cumhur İttifakı'nı masada almadı, biz gönüllerin Cumhur İttifakı'nı sağlayalım dedi. Teşkilatımın bana vermiş olduğu sorumluluğun bilincindeyim. Bir yıl görev aldım. Bir yılın ardından görevi devrediyorum. Milliyetçi Hareket Partisi de bu vesileyle bir ivme kazanmış oldu. Şimdi görevimizi teslim ediyoruz. Bahattin Başkanın bir yıl sonra görev yapması gerekirken, Belediye Başkan Yardımcısı olduğu için kendisi yerine 'benim yerime devam edebilirsin' dediler. Allah nasip ederse bir yıl daha bu görevi yapmaya talip olacağız. Tüm zor şartlarda Yalova için her zaman göreve hazırım. Sayın Valimiz, Sayın Muğlim Bağatar, Sayın Necati Vural, Sayın Ülkü Ocakları Başkanım, sayın personelimiz dibe vurmuş YASKİ'yi yukarıya çıkardı. Bu kişisel bir başarı değil, bu başarı Cumhur İttifakı'nın bir başarısı oldu. Ben herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Biz göreve geldiğimizde personel 5 aylık maaşını alamamıştı. AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar ve Yeşil Körfez Su Birliği Başkanımız Nusret Karaalioğlu bu konuda yardımcı oldu. Bizleri kırmadılar ve gereken hamleyi yaptık. Sıkıntılarımızın bir kısmını çözüme kavuşturduk. Bundan sonra da biz her zaman Ahmet Kumali Başkanımıza destek olacağız, yanında olacağız. Kendisi de bu görevi bir çıta daha yukarı taşıyacağının sözünü verdi. Hayırlı, uğurlu olsun. Ayrıca biz göreve gelmeden önce YASKİ Başkanı olan Ahmet Özsümer'e de teşekkür ediyorum. GES Projesi ile başarısı nedeniyle tebrik ediyorum" dedi.

Cumhur İttifakı ve kendisi hakkında sosyal medya üzerinden yapılan iddialara da cevap veren Kırtay, "Sanal alemdeki bazı kişiler hakkımızda bir şeyler yazdılar. Hakkımızda fitne fesat ürettiler. Biz görevden alınmadık, görevimizi iade ettik. Ne şekilde konuştuysak o şekilde davrandık. Bu birlikteliğimiz devam edecektir. Verilen süre içerisinde görevimizi aslanlar gibi yaptık. Ayrılmamız söz konusu değil. YABELTAŞ yönetimindeyim. Orada da zor şartlar altında YABELTAŞ'ı daha iyi bir noktaya taşımak için çalışma yürüteceğiz. Biz Cumhur İttifakı ile nasıl geldiysek sonuna kadar öyle devam edeceğiz. Yalova'ya hayırlı olsun" diye konuştu.

'Bu kuruluşumuzun işi gerçekten çok zor'..

YASKİ'nin yeni Başkanı Ahmet Kumali ise elinden gelen çalışmayı yapacağını söyledi. Başkan Kumali, "YASKİ, yapmış olduğu çalışmalarla Yalova'nın en önemli kuruluşlardan biridir. Bu kuruluşumuzun işi gerçekten çok zor. Adnan Başkanın yapmış olduğu çalışmaları bundan sonra biz sürdüreceğiz. Tüm belediye başkanlarımızla, meclis üyelerimizle, çalışanlarımızla, personelimizle el ele vererek daha çok proje üretip çıtayı inşallah daya yukarıya çıkaracağız. Ben yapılan başarılı çalışmalar nedeniyle bir önceki dönem başkanına ve Adnan Kırtay'a teşekkür ediyorum. Sayın Muğlim Bağatar'a, Sayın Necati Vural'a, Sayın Umut Güçlü'ye, Sayın Mustafa Tutuk'a da destekleri nedeniyle teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun" dedi.

Birliktelik mesajı..

AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar da yapılan çalışmalar nedeniyle teşekkür etti. Bağatar, "Hepinize hayırlı olsun diyorum. Bu vazifeler gelip geçiyor. Önemli olan faydalı olmak için çalışma yapmak. Burada çok güzel bir ekip çalışması sergilediniz. Hayırlı, uğurlu olsun. Allah mahçup etmesin. Ahmet Başkanımıza da, Adnan Başkanımız gibi başarılı çalışmalar yapmayı Allah nasip etsin" şeklinde konuştu.

MHP İl Başkanı Necati Vural ise, "Bu sistemin çalışmasında en büyük pay Muğlim Başkanındır. ‘Meclis üyelerimiz eşit şekilde görev alsın’ dedi. Bu düşüncesi nedeniyle de kendisine teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Öte yandan Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk ise belediye olarak YASKİ'ye gereken desteği vermeye devam edeceklerini söyledi. Başkan Vekili Tutuk, "Yalova Belediyesi olarak birliğimize tam desteğimiz olacak. 2 ay içinde 1 milyon 90 bin TL'lik belediyeden YASKİ'ye olan borcumuzu ödedik. Hizmetlerimiz de devam edeceğini bildiğimiz için ödemelerimiz de devam edecek. Hayırlı, uğurlu olsun" açıklamasında bulundu.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı