Yukarı Çık
Futbola hasret kaldık
17 Mayıs 2020 Pazar 10:29:51
17 kez okundu.
Koronavirüs salgını nedeniyle dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de sporseverler, adeta futbola hasret kaldılar. Özellikle Yalova’da kamuoyunun merakla beklediği Bölgesel Amatör Ligi’nin ne zaman başlayacağıyla ilgili karar, geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı.

 


 

Onur ERDİK

 

Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu, ertelenen liglerde ilgili olarak ‘şimdilik’ açıklamasıyla yeni bir tarih belirlemişti. Süper Lig’in başlangıç tarihi aynı kalmış; ancak TFF 1. Lig, 2. Lig ve 3. Lig ile Yalovaspor ve Kadıköyspor’un da mücadele ettiği Bölgesel Amatör Ligi’nin de tarihleri değişmişti.

 

Şimdilik 18 Temmuz’da..

TFF’nin futbola geri dönüş tarihlerini açıklamasının ardından Yeşil-Kırmızılı temsilcimiz Yalovaspor ile Kırmızı-Siyahlı ekibimiz Kadıköyspor’un da bulunduğu BAL’da sezonun geri kalanı, 18 Temmuz’dan itibaren oynatılmaya başlanacak. Ancak salgının durumu göz önünde bulundurulduğunda daha önce de ‘şimdilik’ ifadesini TFF yine kullandı ve futbola geri dönüş tarihiyle ilgili açık kapı bıraktı.

 

En son 15 Mart’ta oynanmıştı..

Diğer yandan BAL’da son maçlar, 15 Mart 2020 tarihinde oynanmıştı. 22. haftaları biten BAL gruplarında müsabakalar, salgın nedeniyle süresiz olarak ertelenmişti. Aradan geçen zamanın ardından liglerin başlamasıyla ilgili senaryolar üreten TFF, yeni açıklamayla tarihlerde güncelleme yaptı. Buna göre temsilcilerimiz Yalovaspor ve Kadıköyspor’un mücadele ettiği Bölgesel Amatör Lig müsabakalarının 18 Temmuz 2020 tarihinde başlatılacağı belirtildi. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, TFF Sağlık Kurulu ile toplantı yapmıştı. TFF Sağlık Kurulu'nun, Süper Lig ve diğer liglerle ilgili görüş ve tavsiyelerinin yanı sıra; Türkiye 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği'nin yazılı başvuruları dikkate alınarak, yeni bir değerlendirmede bulundu. Tüm dünyada ve ülkemizde etkili olan Koronavirüs(COVİD-19) salgını kapsamında Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de 15 Mart’tan itibaren müsabakalar ertelenmişti. Futbola geri dönüş kapsamında Yalovaspor ve Kadıköyspor 10. Grup’ta kalan maçlarını 18 Temmuz tarihinden itibaren oynayacak.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı