Yukarı Çık
BELEDİYEDE ‘SANAYİ DEVRİMİ!’
14 Mayıs 2020 Perşembe 15:39:27
932 kez okundu.
CHP’li Başkan’dan sonra AK Parti’li Başkan da AKKÖK Şirketler Grubu’nda görev yapan eski genel müdürlerden vazgeçmedi.

 

  • AKKÖK Şirketler Grubu’na bağlı fabrikaların eski genel müdürleri sırayla Yalova Belediyesi’nde görev almaya başladı.

 

  • Önce CHP’li Belediye Başkanı Vefa Salman AKKİM’in eski genel müdürü Fatih Tanverdi’yi belediye şirketinin başına geçirmişti. Şimdi de belediyenin başındaki AK Partili Mustafa Tutuk AKTOPS’un eski genel müdürü Celal Özel’i belediye şirketi YABELTAŞ’ın genel müdürü yaptı.

 

  • Haber – M. Ali CANTÖRÜN

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası eski başkanı Celal Özel, geçtiğimiz günlerde Yalova Belediyesi şirketlerinden YABELTAŞ’ın yönetim kurulu başkanlığına getirilmişti.

Bilindiği gibi Celal Özel, AKKÖK Şirketler Grubu’na bağlı Aktops fabrikasının eski genel müdürüydü.

Bir dönem YTSO Başkanı olarak da görev yapan Özel, Yalova Belediyesi’nin YABELTAŞ şirketinde koltuğu yine eski bir sanayici olan Fatih Tanverdi’den devraldı.

Fatih Tanverdi, Akkim’deki genel müdürlük görevinin hemen sonrasında Yalova Belediyesi’ne bağlı YABELTAŞ’ın başına getirilmişti. Yeni genel müdür Celal Özel de Aktops’un eski genel müdürüydü ve şimdi Yalova Belediyesi’ne bağlı YABELTAŞ ta işbaşı yaptı.

Sanayi sektöründen gelen genel müdürlerin yerel yönetimlerde atama yoluyla görevlendirilmesi Yalova kamuoyunda şaşkınlıkla karşılanırken, bir dönem YTSO’da birlikte görev yapan isimlerin bu defa AK Parti çatısı altında siyaseten de bir araya geldikleri gözlendi.

Bu arada hem CHP’li hem de AK Parti’li belediye başkanlarının göreve geldikten hemen sonra belediye şirketlerinin başına AKKÖK Şirketler Grubu’na bağlı fabrikaların eski genel müdürlerini getirmeleri de ilginç bir tesadüf olarak dikkat çekti.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı