Yukarı Çık
Sermayecik çileği hasat için hazır!
14 Mayıs 2020 Perşembe 13:30:49
36 kez okundu.
50 yılı aşkın süredir çilek yetiştiriciliğiyle adından sık söz ettiren Sermayecik Köyü, çilek hasadı için gün sayıyor. Bu yıl çilekte 500 tonluk rekolte öngörülüyor. 

 

 

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

Sermayecik Kalkınma Kooperatifi Başkanı ve Yalova İl Genel Meclisi’nin Altınovalı Üyesi Resul Çiftçi, köylerinin adıyla meşhur olan Sermayecik çileğinin hasadına hazırlandıklarını söyledi. Bu yıl da 500 tonluk rekolte olacağını öngördüklerini ifade eden Çiftçi, hasat için üreticilerin tüm hazırlıklarını yaptığını dile getirdi.

500 tonluk rekolte ..

Altınova’nın çilek üretimiyle meşhur olan Sermayecik Köyü’nde tüm köylülerin çilek üretimiyle yakından ilişkili olduğunu belirten Çiftçi, yıl boyunca 500 tonluk rekolte beklentisi içerisinde olduklarını ifade etti. Çiftçi, “Köyümüz çilek hasadı için tüm hazırlığını yaptı. Hasadımızın oldukça verimli geçeceğini umuyoruz. Bu yıl da rekoltenin 500 ton civarında olacağını tahmin ediyoruz. Dönem dönem arz ve talebe göre fiyatları değişiyor. Biz her zaman iyi bir piyasa yakalıyoruz. Bu yıl için üreticilerimiz, üreticiden çıkış fiyatı olarak kilogramını 7 liradan satmaya başladı. En yeni ve kaliteli üretim metotları kullanarak çilekte alınabilecek maksimum verimi alıyoruz” dedi.

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı