Yukarı Çık
 TFF’DEN ‘ŞİMDİLİK’ VURGUSU
14 Mayıs 2020 Perşembe 13:04:06
17 kez okundu.
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen liglerle ilgili ikinci bir karar açıkladı. Buna göre; temsilcilerimiz Yalovaspor ile Kadıköyspor’un da yer aldığı Bölgesel Amatör Lig, 18 Temmuz’da kaldığı yerden devam edecek. Öte yandan profesyonel liglerin de takvimi açıklanırken; federasyonun ‘şimdilik’ ifadesi dikkat çekti. Bu ifadeyle spor kamuoyunda liglerin tarihlerinin yeniden değişebileceği algısı oluştu.

 

 

Onur ERDİK

 

Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’de de spor branşlarındaki ligler durdurulmuştu. Basketbol Federasyonu, Voleybol Federasyonu ve Hentbol Federasyonu, liglerin bitirilmesi ve ‘beyaz sezon’ kararı almasının ardından gözler, Türkiye Futbol Federasyonu’na çevrildi. Bir önceki hafta TFF Başkanı Nihat Özdemir, tüm liglerin ‘şimdilik 12-13-14 Haziran haftasında’ oynanacağı ifadesiyle açıklamıştı. Ancak bu karar sonrasında gerek profesyonel gerekse de amatör takımlar TFF’ye tepkilerini göstermişlerdi.

 

ASKF’ler aracılığıyla amatör takımların talepleri iletildi..

TFF, tepkilerin ardından yeniden olağanüstü görüştü. Yapılan mutabakatın sonunda federasyon, tüm liglerin tarihleriyle ilgili yeni bir takvim oluşturdu. Amatör takımların talepleri de bulundukları illerin ASKF temsilcilikleri tarafından TFF’ye bildirildi. Federasyon, Bölgesel Amatör Ligi’nin de takvimini netleştirdi.

 

‘Şimdilik’ ifadesi yine soru işareti oluşturdu..

Diğer yandan TFF Başkanı Nihat Özdemir’in daha önce liglerin başlangıcı ile ilgili yaptığı tarih belirleme açıklamasında kullandığı ‘şimdilik’ açıklaması, TFF’nin son bildirgesinde de kullanıldı. TFF’nin liglerle ilgili aldığı son karar şöyle: “Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, TFF Sağlık Kurulu ile toplantı yapmıştır. TFF Sağlık Kurulu'nun, Süper Lig ve diğer liglerle ilgili görüş ve tavsiyelerinin yanı sıra, Türkiye 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği'nin yazılı başvuruları dikkate alınarak, yeni bir değerlendirmede bulunulmuştur. TFF Yönetim Kurulu, Covid-19 salgını nedeniyle ara verilen liglerin başlangıç tarihleriyle ilgili şimdilik belirtilen tarihlerde başlatılmasına karar vermiştir. Buna gore; Süper Lig müsabakaları daha önce de ilan edildiği gibi 12 Haziran 2020, TFF 1. Lig müsabakaları 19 Haziran 2020, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig müsabakaları 18 Temmuz 2020, Bölgesel Amatör Lig müsabakaları da 18 Temmuz 2020’de başlatılmasına karar verilmiştir.”

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı