Yukarı Çık
OKULLAR SALGINA KARŞI 7/24 ÇALIŞIYOR
27 Mart 2020 Cuma 16:27:24
1811 kez okundu.
Yalova'da bir grup öğretmenin, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullardaki 3D yazıcılarla evlerinde ürettiği siper maskeler sağlık çalışanlarına dağıtılacak.

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve kısa sürede küresel salgın haline dönüşen korona virüsü (Covid-19) nedeniyle okulların ürettiği siper maskeleri İl Sağlık Müdürlüğü'ne teslim edildi. Dezenfektan üretimi, maske, tulum dikimi ve son olarak koruyucu siper maske üretimine başlayan okullardaki 3D yazıcılarla ilk etapta ürettiği 140 koruyucu siper maskeyi üretti. Üretilen siper maskeleri teslim etmenin haklı gururunu yaşadığını belirten İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun, "2-3 güne ilimizdeki ihtiyacı karşılayarak çevre illere de göndermeye başlayacağız. Öğretmenlerimiz her zaman olduğu gibi ihtiyaç duyulduğunda ülkemizin, milletimizin yanında yer alıyorlar" dedi.

'Hastalarımız bir daha nefes alsın diye mücadele ediyorlar'..

"Dünyamızı tehdit eden korona virüse karşı vakayla mücadele eden hastanelerde çalışan sağlık personelleri evlerine gitmiyorlar" diyen Tosun, "Çocuklarından, ailelerinden büyük fedakârlıkta bulunan sağlık çalışanlarımız için herkes üzerine düşen görevi yapmak zorundadır ve yapmalıyız. Onlar hastanelerde cansiperane mücadele verirken naçizane elimizden bir şey geliyorsa bizim de bunu esirgemememiz lazım. Öğretmenlerimizin burada yaptığımız iş sadece maske üretmekten ibaret değil. Hastalarımız bir daha nefes alsın diye mücadele ediyorlar. Yaptığınız iş bu yüzden çok kıymetli. Emeğinize, yüreğinize sağlık. Okullarımızın değerli yöneticilerine ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" ifadelerine yer verdi. 10 okulda üretilen maskeleri teslim alan İl Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray da, tüm eğitim camiasına verdiği katkılardan dolayı çok teşekkür etti.

Maske üreten okul listesi..

Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Saffet Çam Ortaokulu, Zübeyde Hanım Ortaokulu,
Kardelen Ortaokulu, Çiftlikköy Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu, Sevim Göğez Ortaokulu, Çınarcık Koruköy İlkokulu ve Ortaokulu, Çiftlikköy Aksa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,
Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Atatürk Bilim ve Sanat Merkezi.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı