Yukarı Çık
Yıkama ve ilaçlama çalışmaları aralıksız sürdürülüyor
27 Mart 2020 Cuma 14:51:38
1695 kez okundu.
Koronavirüsü (Covid-19) salgını sebebiyle çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren Yalova Belediyesi ekipleri, kent genelindeki temizlik ve dezenfekte çalışmalarının kapsamını her geçen gün daha da genişletiyor.

 

Haber / Esin KAYA

Yalova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı birimler tarafından köpüklü su ile yıkanan cadde ve sokaklara, Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından da ilaçlama ve dezenfekte işlemleri yapılıyor. Kenti karış karış dolaşan ekipler, Cengiz Koçal Caddesi’nde de çalışma yaptı. Caddenin başından 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’na kadar yapılan yıkama işlemi sonrasında ilaçlama ekiplerince ATM’ler, çocuk oyun alanları, banklar, park ve bahçeler içerisinde de dezenfekte işlemi yapıldı.

“ZORUNLU OLMADIKÇA DIŞARI ÇIKMAYIN”..

Önemlerin tüm yurt genelinde olduğu gibi kentimizde de titizlikle alındığını vurgulayan Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, “Bu dönemde vatandaşlarımıza düşen öncelikli görev zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamak. Ne kadar kendimizi dış dünyadan uzak tutar isek o kadar bu konuda sonuç alırız. Özellikle 65 yaş üstü büyüklerimiz ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızı uyarsak da aslında herkes dikkatli olmalı. Bizler dışarıya çıkmak zorunda olan vatandaşlarımızın sağlığını göz önünde bulundurarak kentimiz genelinde çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bizler tedbiri almaya her ne kadar özen göstersek de evde kalın çağrımızı yineliyoruz” diye konuştu.  

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı