Yukarı Çık
EMNİYET SAHADA
26 Mart 2020 Perşembe 16:43:16
423 kez okundu.
Yalova Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ekip araçları Yalova'nın işlek noktalarında gezerek vatandaşları koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında sokağa çıkmamaları için uyarmaya devam ediyor..

 

 

 

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Yalova Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sokağa çıkan vatandaşları devriye gezen polis ekibi araçlarından yapılan anonslarla uyarıyor. Merkez ve mahallelerde devriye olarak gezen polis ekibi araçlarından yapılan anonslarda, "Değerli Yalovalılar, evlerinizde kalmanız sizlerin ve sevdiklerinizin sağlığı için hayati derecede önemlidir. Lütfen zaruri olmadıkça sokağa çıkmayalım" şeklinde uyarılarda bulunuyor.

Yasağa uymayanlar uyarıldı..

Koronavirüs ile mücadele eden Türkiye’de alınan önlemler sonrasında, vatandaşlar Sağlık Bakanlığınca yapılan 'Evde kal' uyarılarını dikkate alarak sokağa zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamaya başladı. Ardından geçtiğimiz günlerde ise, İçişleri Bakanlığınca yapılan açıklamada; 65 yaş ve üstü vatandaşların sokağa çıkmasına sınırlama getirildi. Gerçekleşen sınırlamanın ardından özellikle 65 yaş ve üstü vatandaşlar, ihtiyaçlarını 155 Polis İmdat ve zabıta ihbar hatlarına bildirerek görevli personellerce gidermeye çalıştı. Yasağa rağmen sokağa çıkan 65 yaş üstü vatandaşlar polis ekipleri tarafından uyarıldı.
Cumhuriyet Meydanı'nda denetim..

Koronavirüs salgınına karşı İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri, yapılan uyarıları dikkate almayan veya kendince esnetmeye çalışan vatandaşları hem ekip aracı megafonuyla hem de sosyal mesafeyi gözetip birebir görüşerek tek tek salgın hakkında bilgilendirdi. Virüs salgınının önlenmesi için ‘Evlerinde kalmaları’ hususunda uyarılarda bulunan polis ekipleri, toplu taşıma araçlarına da uyarı afişleri astı. İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, aynı zamanda drone ile havadan 65 yaş üstü vatandaşları tespit ederek tek tek uyardı.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı