Yukarı Çık
ARMUTLU KAYMAKAMI DEĞİŞTİ
25 Mart 2020 Çarşamba 14:19:25
1366 kez okundu.
İçişleri Bakanlığı tarafından Ergani Kaymakamlığı görevine atanan Armutlu Kaymakamı Abdülselam Öztürk’ün yerine Ergani Kaymakamı Hüseyin Sayın getirildi.

 

 

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Armutlu İlçe Kaymakamı Abdülselam Öztürk, İçişleri Bakanlığı kararı ile önce Ergani Kaymakamlığı’na ardından da kayyum olarak Ergani Belediye Başkan Vekilliğine atandı. Yapılan açıklamada, "Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 2019/18355 sayılı dosyası kapsamında ‘Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak, Halkı Kin ve Düşmanlığa Alenen Tahrik Etmek' suçlarından soruşturma yürütülen ve bu kapsamda gözaltına alınan Diyarbakır ili Ergani Belediye Başkanı Ahmet Kaya'nın yerine Ergani Belediye Başkan Vekili olarak Ergani Kaymakam Vekili Abdulselam Öztürk getirilmiştir” denildi. Armutlu Kaymakamı Abdülselam Öztürk’ün yerine ise Ergani Kaymakamı Hüseyin Sayın atandı. Ergani’de düzenlenen veda töreninin ardından ilçeden ayrılarak Armutlu’ya gelen Sayın'ın önümüzdeki günlerde göreve başlayacağı ifade edildi.

HÜSEYİN SAYIN  KİMDİR?

23 Temmuz 1978 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi. Hacettepe Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 2000 yılında mezun oldu. 2003 yılında içişleri Bakanlığı’nda Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Kastamonu Küre ve Kastamonu Pınarbaşı Kaymakam vekilliklerinin ardından 1 yıl süre ile dil eğitimi için İngiltere’nin Leicester şehrine gönderildi. Sırasıyla Kırklareli Kofcaz, Malatya-Kuluncak, Kırıkkale Delice ve Karaman Ermenek ilçelerinde Kaymakamlık, Hakkari ve Sinop illerinde Vali Yardımcılığı görevlerini yürüttü.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı