Yukarı Çık
Koronavirüsü ile mücadele aralıksız devam ediyor
25 Mart 2020 Çarşamba 14:18:55
1817 kez okundu.
Yalova Belediyesi’nin tüm dünyayı etkisi altına alan yeni koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı aldığı tedbirler kapsamında sürdürdüğü ilaçlama, dezenfekte ve temizlik çalışmaları aralıksız devam ediyor.

 

 

Haber / Esin KAYA

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’un talimatları doğrultusunda çalışmalarını sürdüren ekipler, Yalova’daki 14 mahallede periyodik olarak düzenlediği ilaçlama, dezenfekte ve temizlik çalışmalarına hız verdi. Kent genelindeki parklar, duraklar, oturma grupları, ortak kullanım alanlarının yanı sıra pazar yerleri de hem temizleniyor hem de dezenfekte ediliyor.

TUTUK: “TEDBİR VE ÖNLEMLERİMİZİ AKSATMADAN UYGULUYORUZ”..

Temizlik ve dezenfekte çalışmaları ile ilgili konuşan Başkan Vekili Tutuk, şunları dile getirdi: “Koronavirüs salgınına karşı aldığımız tedbir ve önlemlerimizi aksatmadan uygulamaya devam ediyoruz. Kurduğumuz temizlik ekibimizle mahallelerimizdeki her bir cadde, sokak, park, bahçe ve boş arazileri temizliyor, salgın hastalığa karşı dezenfekte ediyoruz. Ortak kullanım alanlarımızda ilaçlama dezenfekte ve temizlik çalışmalarımızı periyodik olarak sürdürüyoruz. Toplu taşıma araçları, duraklar ve taksi duraklarına özel hassasiyet ile yaklaşıyoruz. Dezenfekte edilen araçlara Yalova Belediyesi tarafından dezenfekte edilmiştir ibareli etiketleri yapıştırıyoruz. Zabıta ekiplerimiz ise vardiyalı olarak 24 saat devriye gezip, vatandaşlarımıza gerekli uyarılarda bulunuyor.”

‘MAMA DAĞITIMINA DEVAM EDİLİYOR’..

“Sokaktaki canlarımızı da unutmadık” diyerek sözlerine devam eden Başkan Vekili Tutuk,“Belediyemizin Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipleri tarafından mama dağıtımına devam ediliyor. Ekiplerimiz, koronavirüsüne karşı mücadele ederken can dostlarımızın da ihtiyaçlarını gideriyor” dedi.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı