Yukarı Çık
KYK YURDU EYLÜL AYINA HAZIR!
21 Mart 2020 Cumartesi 16:00:59
1738 kez okundu.
Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon, Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü tarafından yapılan 650 kişilik kız öğrenci yurdunun kaba inşaatının tamamlandığını söyledi. Planlar doğrultusunda yurt, Eylül ayında hizmet vermeye başlayacak.


 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü tarafından yapılan 650 kişilik öğrenci yurdunun inşaatında sona gelindi. Yalova Üniversitesi’nin tam karşısına yapılan yurdun kaba inşaatı tamamlanarak, ince işçiliğine başlandı. Yurt inşaatını Eylül ayına kadar bitirmeyi planladıklarını söyleyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon, “Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak daha fazla öğrencimize barınma imkanı sağlamak için tüm gücümüzle çalışmaktayız. Bu amaçla üniversitemizin karşısında başlayan 650 öğrenci kapasiteli yurdumuzun kaba inşaatı bitmek üzere. Yurdumuzu kız öğrencilerimizin barınma hizmetine açacağız” dedi.

‘Tüm imkanlar KYK’da var’..

KYK Yurtlarında öğrenciler için tüm imkanların düşünüldüğünü belirten Kalyon, “Genel Müdürlüğümüzün amacı; yurt içinde ve dışında yükseköğrenim gören öğrenciler için yurtlar yapmak ve bunların işletmesini sağlamak, beslenme yardımı yapmak, eğitim, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle milli ve manevi gelişmelerine katkı sağlamak, yükseköğrenim öğrencilerine kredi veya burs vermek, öğrencilerin yükseköğrenimlerini kolaylaştırmaktır. Yurtlarımızda barınan öğrencilerin, dersleri dışında kalan serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmek, bedensel, zihinsel ve kültürel yönden gelişmelerini sağlamak, aralarında dostluk, kardeşlik ve arkadaşlık duygularını geliştirmek amacıyla sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler düzenlenmekte, iller ve yurtlar arası yarışma ve turnuvalar yapılmaktadır. Yurtlarımızda barınan öğrencilerin sağlıklı, dengeli ve hesaplı beslenebilmeleri için lokanta- kantin gibi hizmet yerleri bulunmaktadır. Yemeklerin fiyatı, piyasa fiyatları ortalamasının en az yüzde 35 oranında indirimli olup mutfak, depo, kullanılan araç gereçler ile malzemelerin kalitesi ve hijyen şartlarına uygunluğu diyetisyenler ya da yurt yöneticileri tarafından devamlı kontrol edilmektedir” diye konuştu.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı