Yukarı Çık
Şiir Yolu ve dere yatağı temizlendi
14 Ocak 2020 Salı 13:43:39
229 kez okundu.
Yalova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Yalova Deresi ve Şiir Yolu’nda kapsamlı bir temizlik çalışması yaptı.

 

Haber / Esin KAYA

 

Mevsim ve hava koşullarından dolayı deniz ve dere suyunun çekilmesiyle suyun dibinde yer alan atıkların yüzeye çıkmasıyla Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Yalova Deresi ve Şiir Yolu’nda geniş çaplı bir çalışma gerçekleştirdi.

Yapılan çalışma hakkında bilgi veren Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri, “Kentimizin önemli lokasyonlarından biri olan Şiir Yolu’nda kapsamlı bir temizlik gerçekleştirdik. Bununla birlikte mevsim ve hava koşullarından dolayı dere ve deniz suyu çekilmişti. Dipte yer alan katı atıklar, dal ve odun parçalarını da dere yatağına giren temizlik personelimiz tarafından temizlendi” dediler.

‘TEMİZ BİR YALOVA İÇİN DUYARLI OLALIM’..

Rutin olarak 14 mahallede çalışmalar yaptıklarını belirten Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri, “Kentimizin her noktasında çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürüyoruz. Ama burada en büyük görev yine hemşehrilerimize düşüyor. Doğayı, çevreyi, denizimizi hep birlikte korumalıyız. Özellikle bugün yapmış olduğumuz çalışmayla kentimizin önemli lokasyonlarından biri olan Şiir Yolu ve Dere Yatağı katı atık, plastik ve çöplerle doluydu. Vatandaşlarımızı çevre konusunda daha hassas olması gerektiğini düşünüyoruz” dediler.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı