Yukarı Çık
'SAKİNLEŞMENİN, HUZURUN VE DİNGİNLEŞMENİN MUTLULUĞUNU YAŞADIK'
14 Ocak 2020 Salı 13:04:28
375 kez okundu.
İnterTurkey Yalova ekibi son aktivitesini Yalova'nın köylerinden olan Güneyköy ve Kurtköy’ün zirvesinde bulunan Beşpınar Yaylası'nda karda gece yürüyüşü yaparak gerçekleştirdi.

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Faaliyetlerine hız kesmeden devam eden İnterTurkey Yalova ekibi, bu seferki aktivitesinde Güneyköy ve Kurtköy’ün zirvesinde bulunan Beşpınar Yaylası'nda karda gece yürüyüşü yaptılar. Yürüyüş Sorumlusu İskender Bayraktar, "Dört mevsimin doyasıya yaşandığı Yalova'da kar yağışını ve dolunayı fırsat bilerek gece doğa yürüyüşlerini gerçekleştirmeye başladık. Yürüyüş sorumlusu olarak yaklaşık 20 gündür gerekli doğa şartlarının oluşmasını bekliyorduk. Bu sene çok beklediğimiz kar yağışı gerçekleşince ayın dolunay konumuna gelmesini bekledik ve hava açıp rüzgarı da kesince hemen ekibi toplayıp Güneyköy üzerinden başlama noktamız olan Hamzalı köyüne ulaştık. Ķöy kahvesinde birer çay içip bilgi aldıktan sonra yürüyüşümüze başladık. Rakım yükseldikçe zeminde kar başladı ve giderek yoğunlaştı. Dolunay o kadar güzel yolumuzu aydınlatıyordu ki herhangi bir ışığa ihtiyacımız olmadı. Rakım daha da arttıkça güneye bakan yamaçlardan İznik Gölü, kuzeye bakan yamaçlardan İstanbul ve Marmara Denizi'nin eşsiz manzarasıyla dolunayın ışıl ışıl parlattığı bembeyaz yolda Beşpınar Yaylası'na ulaşıp burada mola verdik. Doğa koşulları ilimizde yılda bir gün oluşuyor. Keyifli bir moladan sonra köye geri dönüp köy kahvesinde birer çay daha içip köydekilerle sohbet ettik. Bizlerle sohbet edip çayımızı ikram eden Hamzalı Köyü halkına da teşekkür ederiz. Yalova halkı ve üniversite öğrencilerini de aramızda görmek istiyoruz. Öğrenci arkadaşlarımız Erdi Mehmeteminoğulları ile irtibata geçebilirler" dedi.

'Karın ve dolunayın keyfini çıkardık'..

İnterTurkey Yalova Trekking ve Kamp Sorumlusu İslam İlmaz, şu açıklamalarda bulundu: "Farklı duyguların egemenlik sürdüğü kalbimiz şu sıralar hep yol aşkıyla dolu. Yolumuz bazen doğadaki patikalardan, bazen yaylalardan, bazen de dere kenarından geçiyor. Her gün biraz daha doğaya ait olduğumuzu hissediyoruz. Coğrafyamızda ve ilimizde gidilecek çok yol, görülecek çok yer var. Bunlardan biri de Güneyköy'ün zirvesinde bulunan Beşpınar Yaylası'dır. İlimizde belli kesimlerde kar yağışı olduğundan biz de bu aktivitemizde Beşpınar Yaylası'nı tercih ettik. Özellikle kış şartlarında etkinliklerimize katılacakların gerekli kıyafetlerinin olmasını şart koşuyoruz. Etkinliklere katılanlara rota ve kurallar hakkında gerekli bilgileri verip etkinlik hakkında resmi yerlere de bilgi veriyoruz. Başkanımız Coşkun İdiz olmak üzere 15 kişilik üyelerimizle 12 kilometrelik karda gece yürüyüşü yaptık. Beşpınar Yaylası'nda geçici kampımızı atarak yaylada bulunan su kaynağından çayımızı demleyerek karla buluşmanın ve bir kaç saatte olsa şehir hayatından uzaklaşıp sakinleşmenin, huzurun ve dinginleşmenin mutluluğunu yaşadık. Tüm katılımcı üyelerimize teşekkür ederiz. Bizlere katılmak isteyen halkımızı da bekleriz. Bizlere @yalovainterturkey instagram hesabımızdan takip edebilir ve iletişime geçebilirler."

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı