Yukarı Çık
 ‘İş yapabilmek; azim, gayret, aşk ve sevdayla olur’
13 Ocak 2020 Pazartesi 14:24:58
223 kez okundu.
AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanlığı’nın düzenlendiği ‘Gençlik Buluşması’ programına katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, gençlerin sorularını yanıtladı.

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

AK Parti İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen ‘Gençlik Buluşması’ programının konuğu Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan oldu. Bakan Turhan, gençlerle bilgi ve tecrübe paylaşımında bulundu. Araştırma Enstitüsü Toplantı Salonu’nda gerçekleşen programa; AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı, Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Yalova Milletvekili Meliha Akyol, AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, İl Gençlik Kolları Başkanı Fatih Şahin katıldı. Büyükgümüş’ün sorularıyla başlayan buluşmada Bakan Turhan, gençlerin merak etiklerini yanıtladı.

‘Türkiye büyük atılımları gerçekleştiriyor’..

Bakan Turhan, AK Parti’nin iktidara gelmesinden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yatırım hamleleri ve verdiği desteklerle Türkiye’nin büyük atılımları gerçekleştirdiğini söyledi. Türkiye’de işin ehli insanların görevlerini aşkla, şevkle yürüttüklerini anlatan Turhan, “Ödeneklerimizin dar olduğu zamanlarda işi yapan kişilerin ülkesine, devletine olan güveni bu işlerdeki verimliliği artırdı. İş yapabilmek azim, gayret, aşk ve sevdayla olur. Şunu gördüm ki bu ülkenin kaynakları, imkanları vardı. Kullanımı ehil ellerde olmadığı için ya çok israf ediliyor ya da heba ediliyordu. AK Parti iktidarından önce bu hesapları dert eden iktidarlar, yöneticiler pek yoktu” şeklinde konuştu. Ayrıca Bakan Turhan, sosyal medya üzerinden gençlerin yönelttiği soruları da yanıtladı.

Teşekkür etti..

Programda emeği geçenlere teşekkür eden İl Gençlik Kolları Başkanı Fatih Şahin, “İl Gençlik Kolları olarak düzenlediğimiz Gençlik Buluşmamızda onur konuğu olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Mehmet Cahit Turhan ile Gençlik Kolları Genel Başkanımız, Yalova Milletvekilimiz Sayın Ahmet Büyükgümüş’ü ağırladık. Sosyal medya ve salondaki genç kardeşlerimiz tarafından yöneltilen, gerek Yalova’mız, gerek ulusal alanda hem ulaştırma hem de genel siyaset ile ilgili soruları Sayın Bakanımıza sorduk ve samimi cevaplar aldık. Genç kardeşlerimiz için tavsiyelerde bulunan Bakanımız, Yalova’mız ile ilgili yapılması düşünülen yatırımlarla ilgili müjdeler de verdi. Sayın Bakanımıza ve Genel Başkanımıza söyleşi tarzında geçen bu hoş sohbetten dolayı teşekkür ederim. Ayrıca bizleri bu güzel akşamda yalnız bırakmayan kıymetli İl Başkanımız Sayın Muğlim Bağatar’a, Milletvekilimiz Sayın Meliha Akyol’a, İl Genel Meclis Başkanımız Sayın Hasan Soygüzel’e, ilçe belediye başkanlarımıza teşekkür ederim. Birlikte yol yürüdüğüm, dava arkadaşlığı yaptığım, AK Parti Yalova Gençlik Kolları teşkilatlarımıza bu özel günde bizleri yalnız bırakmadığı için şükranlarımı sunarım” dedi.

 

 

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı