Yukarı Çık
Hayme Hatun Anaokulu’nda çiçekler açmaya başladı
13 Ocak 2020 Pazartesi 13:14:39
253 kez okundu.
Öğrenci-veli işbirliği ile çok güzel bir etkinlik oluşturuldu

 

 

Haber / Esin KAYA

 

İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Çiçek Şehri Yalova’da Okullar Çiçek Açsın’ projesi kapsamında Hayme Hatun Anaokulu öğrencileri velileriyle okullarını çiçeklendirmeye başladı. Düzenlenen etkinliğe Bakanlık Maarif Müfettişi Kamer Özdemir, İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun, öğretmenler veliler ve öğrenciler katıldı.

‘ÖĞRENCİ-VELİ İŞBİRLİĞİ’..

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 vizyonunda öğrencileri soran, sorgulayan, doğayı koruyan bireyler olarak yetiştirme hedefi bulunduğunu hatırlatan Müdür Tosun, şu ifadelerde bulundu:

"Sene başından itibaren projemizin başlangıcını yaptık. Amacımız çocuklarımıza, doğa sevgisini, her canlıya saygı duymak gerektiğini, onlara yardımcı olarak yaşanabilir bir gelecek tasarlamanın mücadelesini vermektir. Bu noktada emek veren tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hayme Hatun Anaokulu’nda da öğrenci-veli işbirliği ile çok güzel bir etkinlik oluşturulmuş. Öğrencilerimizi doğaya duyarlı yetiştiren, sorumluluk vererek rol model olmasını sağlayan okul yöneticileri başta olmak üzere öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve özellikle destekleriyle örnek olan velilerimize teşekkür ediyorum.”

‘PROJEYLE OKULUMUZ RENKLENDİ’..

Veli-öğrenci işbirliğiyle geri dönüşüm saksılarına çocuklarımızın neşesini, çiçeklerin renklerini eklediğini belirten Sınıf Öğretmeni Dilek Sezer, “Geri dönüşüm ve öğrencilerdeki sorumluluk duygusunu artırmayı hedefleyen bu projeyle okulumuz renklendi. Öğrenciler yetiştirdikleri çiçeklerle okullarını güzelleştirmeye devam edecekler” dedi.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı