Yukarı Çık
OPR. DR İLYAS ŞAHİN ATAKENT SAĞLIK KURUMLARI GENEL KOORDİNATÖRÜ OLDU
13 Ocak 2020 Pazartesi 11:54:51
431 kez okundu.
Sağlık sektörünün önemli isimlerinden Özel Atakent Hastanesi Genel Müdürü Opr. Dr. İlyas Şahin, AKKURT Gruba bağlı Özel Atakent Sağlık Kurumları'nın Genel Koordinatörlüğü görevine getirildi..

 

Haber / Esin KAYA

Özel Atakent Sağlık Kurumları profesyonel yönetime geçiş adımlarına hız verdi. AKKURT Grup ve Özel Atakent Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemalettin Akkurt söz konusu atamaya ilişkin yaptığı açıklamada, "Özel Atakent Sağlık Kurumları olarak kurumsallaşmaya yönelik stratejik planlarımız çerçevesinde Opr. Dr. İlyas Şahin’ i bir süre önce Genel Müdürlük görevine uygun bulmuştuk. Tüm yetki ve sorumluluklarıyla yönetimi devralan Opr. Dr. İlyas Şahin, grubumuzun tam profesyonel yönetime geçişinin ilk, güçlü ve önemli bir adımı olmuştur. Kendisi yılların getirdiği tecrübe, birikim ve saygınlık ile Yalova ‘da Özel Atakent Hastane’mizin alt yapısına güç kattı. Şimdi de yürüttüğü Genel Müdürlük görevine ilave olarak Yalova Özel Atakent Hastanesi, Orhangazi Özel Atakent Cerrahi Tıp Merkezi ve bir süre önce Acıbadem Sağlık Kurumlarından devraldığımız Özel Atakent Gemlik Tıp Merkezi’ni de içeren kurumların tamamının Genel Koordinatörlük Görevlerini üstlenmesini yönetim kurulu olarak uygun gördük. Kendisine ve Özel Atakent Sağlık Grubumuza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

 'Yalova ile ilgili çalışıyoruz'..

Opr. Dr. İlyas Şahin ise yeni göreviyle ilgili olarak, "Yalova’nın en büyük ve köklü hastanesinde Genel Müdür olarak görev almak onur vericiydi. Şimdi de, Yönetim Kurulu Başkanımız Kemalettin Akkurt, Yalova, Orhangazi ve Gemlik’teki tüm sağlık kurumlarına Genel Koordinatör olmamı uygun buldu. Sağlık hizmeti zor bir iş olmasına rağmen Yalova'da birçok ilke imza attık.  Özel Atakent Sağlık Kurumları Genel Koordinatörü olarak hedefim; Tüm kurumlarımızla beraber en son teknolojik cihazlarla donatılmış tesislerimizi, alanında deneyimli sağlık personelleri ile uluslararası kalite standartlarında hasta haklarına saygılı, etik ilkelerden ödün vermeyen Güney Marmara bölgesinin en başarılı ve tercih edilen bir sağlık üssü haline getirmektir. Sağlık Bakanlığı 2023 hedefleri kapsamında Türkiye'ye 2 milyon sağlık turistinin gelmesini ve 20 milyar dolar gelir elde etmeyi hedefliyor.   Ülkemizin vizyonu ve şehrimizin de birçok termal tesisi bulunduran bir sağlık kenti olmasından dolayı bizler de, Yalova ile ilgili çalışma yapmaktayız. Özel Atakent Hastanesi Yalova’da alt yapısıyla, yatak kapasiteleriyle ve branşlardaki değerleriyle gerçekten ön plana çıkıyor. Sağlık turisti sayısını her yıl en az yüzde 50 arttırarak, sağlık turizmi yetki sertifikası bulunan Yalova Özel Atakent Hastanesi olarak, Yalova ve ülke ekonomisine katkı sağlamayı, gelen misafirlerimize de en iyi şekilde hizmet vermeyi hedefliyoruz" diye açıklamalarda bulundu.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı