Yukarı Çık
‘Üniversitemizin başarıyla anılmasını istiyoruz’
2 Aralık 2019 Pazartesi 17:11:12
445 kez okundu.
Yalova Üniversitesi öğrenci kulüpleri, Rektör Prof. Dr. Suat Cebeci’ye desteklerini belirtmek üzere bir araya geldiler. Ancak Rektör Cebeci, olayın daha fazla uzatılamaması gerektiğini söyleyerek, öğrencilere basın açıklaması yapmamaları gerektiğini ifade etti.   

 

..”Olayı bayağı, küfürlere, hakaretlere, hatta ehlisünnet düşmanlığına kadar çıkardılar. Bu aşamada öğrencilerimizin bize olan desteği takdirin üzerindedir. Size teşekkür ediyorum. Yalova Üniversitesi’ne yakışacak şekilde tepkiniz takdire şayandır.”

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

Yalova Üniversitesi öğrenci kulüpleri, Rektör Prof. Dr. Suat Cebeci ile Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ebubekir Sifil’in arasında yaşanan gerginliğe yönelik bir basın açıklaması yapma kararı aldılar. Ancak, Rektör Cebeci öğrencilere desteklerinde dolayı teşekkür ederek açıklama yapmamaları gerektiğini söyledi.

‘Sabredeceğiz, aklıselimden uzaklaşmayacağız’..

Olayın sosyal medya üzerinde çarpıtılarak servis edildiğini söyleyen Cebeci, şunları dile getirdi: “Üniversitemizin böyle bir olayla anılmasını asla istemiyoruz. Biz hep üniversitemizin başarıyla, projeleriyle anılsın istiyoruz. İstemediğimiz ve ne yazık ki kontrol edemediğimiz bir hadise yaşadık. Ne bir öğrencimizle ne de bir hocamızla böyle bir durum yaşamak istemeyiz. Ancak agresif bir durumla karşı karşıya kaldık. Biz hocamıza, ‘sizi dinledik, diğer arkadaşlarımız konuşsun’ dememize rağmen mikrofonu bırakmak istemeyişine, ‘ya usulüne uygun konuşun ya da dışarı çıkın, bırakın devam edelim’ anlamında tepkimizi dile getirdik. Bu olayı sosyal medyada organize bir şekilde yaydılar. Olayı bayağı, küfürlere, hakaretlere, hatta ehlisünnet düşmanlığına kadar çıkardılar. Bu aşamada öğrencilerimizin bize olan desteği takdirin üzerindedir. Size teşekkür ediyorum. Yalova Üniversitesi’ne yakışacak şekilde tepkiniz takdire şayandır. Bir daha gururla söylüyorum ki, bizim öğrencilerimiz harika. Tepkisinin ölçüsünü bilen, bana binlerce kez küfür edilmesine rağmen ağzından bir kötü söz çıkmaması bizim en büyük gurur kaynağımız olmuştur. Bugün de burada toplanıp tepkinizi dile getireceğinizi öğrendim. Bunun için de teşekkür ederim. Ancak sevgili gençler olayı daha fazla kokutmanın bir alemi yok. Üniversitemizi istemediğimiz bir konuda gündemde tutmanın bir alemi yok. Sizden ricam bugünkü basın açıklamanızdan vazgeçmenizdir. Olayı bu noktada bırakın, biz gerekeni yapacağız. Bir yerde güzel bir şey yapıyorsanız, tekerinize daima taş koyanlar çıkıyor. Bunlar bizi yıldırmak için yapılıyor. O video, başı sonu kesilerek, sadece benim tepkimi veren kısmıyla korkunç bir algı yönetimi yapıldı. Bunu ismi geçen hocanın da yaptırdığını düşünmüyorum. Burada bir fitne eli, fesat eli var. Üniversitemiz ve rektörlük adına yapılan çalışmalarımızdan dolayı bu yola başvurdular. Organize bir olayla karşı karşıya kaldığımızı farkındayız. Ülkemiz FETÖ ile başlayan ciddi bir tehdidin altında. Bunu her yerden yapıyorlar. Resmi kurumlarımızı istibatsızlaştırmak, devletimizi, milletimizi kavgaya, kaosa sürüklemek için her fırsat değerlendiriliyorlar. Bunu unutmayın tarihi bir savaş içindeyiz. Biz burada sabredeceğiz, aklıselimden uzaklaşmayacağız, hissi davranmayacağız ama asla pabuç bırakmayacağız. Ben sizden vakur duruşunuza devam etmenizi istiyorum. Asla pespaye şeylere tenezzül etmeyin.”

Öğrenci kulüpleri de Rektör Cebeci’ye bir kez daha desteklerini belirterek, rektörlük önünden ayrıldılar.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı