Yukarı Çık
'Yalova özel eğitimi çözmüş'
2 Aralık 2019 Pazartesi 16:29:24
378 kez okundu.
Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Ahmet Emre Bilgili, Yalova'ya gelerek bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

 

VALİ EROL’A ZİYARET..

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Ahmet Emre Bilgili, Vali Muammer Erol'u makamında ziyaret etti. Genel Müdür Bilgili, Valilik Şeref Defteri'ni imzaladıktan sonra Vali Erol ile birlikte Yalova özel eğitim hizmetleri hakkında istişarelerde bulundu. Daha sonra Vali Muammer Erol, Genel Müdür Bilgili'ye Yalova ziyaretinin anısına hediye takdim etti.

REKTÖR CEBECİ'YE ZİYARET..

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Ahmet Emre Bilgili, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun ile birlikte Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci'yi ziyarette bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Suat Cebeci'de üniversitenin genel durumu hakkında Ahmet Emre Bilgili’ye bilgi verdi. Karşılıklı görüş alışverişinin ardından iyi niyet ve temenniler ile ziyaret sona erdi. Rektör Cebeci, Genel Müdür Bilgili'ye Yalova ziyaretinin anısına hediye takdim etti.

ÖZEL EĞİTİM KAMPÜSÜ'NÜ İNCELEDİ..

Vali Muammer Erol, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Ahmet Emre Bilgili ve İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, özel gereksinimli çocuklarımıza yönelik kurulan, eğitim ihtiyacını büyük ölçüde gideren en önemli eğitim yatırımlardan biri olan Özel Eğitim Kampüsü'nü inceledi. Ardından Rehberlik Araştırma Merkezi'ni ziyaret ederek yeni yapılan binanın bölümlerini incelediler.

ATATÜRK İLKOKULU DESTEK EĞİTİM ODASININ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ..

Vali Muammer Erol, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Ahmet Emre Bilgili ve İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, Atatürk İlkokulu'nu ziyaret ederek özel eğitime ihtiyacı olan kaynaştırma öğrencilerine sunulan eğitim hizmetlerinden öğrencilerin en üst düzeyde yararlanmaları amacıyla özel araç gereçler ile eğitim materyalleri sağlanarak oluşturulmuş Destek Eğitim Odası'nın açılışını gerçekleştirdi.

ATATÜRK BİLİM VE SANAT MERKEZİ'NE ZİYARET..

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Ahmet Emre Bilgili, İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun ile birlikte Atatürk Bilim ve Sanat Merkezi'ni ziyaret ederek özel öğrencilerle bir araya geldi. Okulun sosyal ortamını, atölye, laboratuvarlarını yerinde inceleyerek okulun yapmış olduğu çalışmalar hakkında idarecilerden bilgi aldı.

ENGELSİZ ORGANİK TARIM PROJESİ SERASI'NA FİDE DİKTİ..

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Ahmet Emre Bilgili, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen Engelsiz Organik Tarım Projesi Serası'na ziyarette bulunarak özel öğrencilerle birlikte organik sebze fidesi dikti. Bilgili, Esvet Sabri Aytaşman Özel Eğitim Meslek Okulu'nu da ziyaret ederek meslek atölyelerinde yapılan çalışmaları inceledi.

‘YALOVA ÖZEL EĞİTİM İŞİNİ HALLETMİŞTİR’..

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Ahmet Emre Bilgili, Şaban Temuge Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli'nde ilimiz eğitim yöneticileri ve özel eğitim okul/kurum yöneticileri ile değerlendirme toplantısına katıldı. Yalova'da özel eğitimin geldiği noktaya değinen Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Ahmet Emre Bilgili, ‘Yalova özel eğitim işini halletmiştir’ ifadeleriyle özel eğitim alanında ortaya konan çalışmaları takdir etti. Tasarruf çalışmalarına dikkat çeken Bilgili, Bakan Yardımcısı’nın özel eğitim alanında desteğinim büyük olduğunu belirterek, "Özel eğitime pozitif ayrımcılık yapmak caizdir. Osmanlı için ufukların efendisi diye bahsederler. Bizde bu ecdadın torunları olarak gereğini yapalım. Ufkumuzu geniş tutalım. Donatım konusunda pozitif ayrımcılık yapalım. Yalova'yı özel eğitim üssü haline getirelim" ifadelerini kullandı. Genel Müdür Bilgili, "Bir işi yaparken gönlümüzü işin içine katarsak başarılı oluruz. Bu konuda gönlünü işin içine katarak çalışan il müdürümüze de yapmış olduğu azimli çalışmalarından ve gösterdiği emeklerden dolayı teşekkür ederim" dedi.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı