Yukarı Çık
2019 yılı kan bağışı hedefi; 12 bin ünite!
29 Kasım 2019 Cuma 16:30:40
507 kez okundu.
Türk Kızılayı Yalova Şubesi Başkanı Selvet Duman, geçen yıl 11 bin 800 ünite kan topladıklarını, 2019 yılında da 12 binin üzerine çıkmayı planladıklarını açıkladı.

Belirlenen kan bağışı hedefine çok az kaldı

 

 

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

 

Türk Kızılayı Yalova Şubesi, 2019 yılı kan bağışı hedefini 12 bin ünite olarak belirledi. Türk Kızılayı Yalova Şubesi Başkanı Selvet Duman, belirlenen kan bağışı hedefine adım adım yaklaştıklarını söyledi.

‘Yalova; kan bağışı kampanyasına duyarlı’..

Kan bağışı kampanyasına Yalova halkının duyarlılık gösterdiğini ifade eden Duman, “2018 yılında Yalova’da hedeflenen rakamların üzerine çıktık. 11 bin 800 ünite kan topladık. 2019 yılında da 12 binin üzerine çıkmayı planlıyoruz. Şu an 12 bin ünitenin tamamlanması için çok az kaldı. Yılsonuna kadar bu hedefin üzerine çıkmak temennimiz. Geçtiğimiz günlerde Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç ilimize gelerek kan bağışı merkezimizi ziyaret etti. Yalova kan bağışında duyarlılık gösteren bir il. Bu duyarlılığı artırmak üzere tüm vatandaşlarımızı kan bağışı kampanyamıza davet ediyorum. Kurumumuz; belli oranda kan bağışı yapanları takip ediyor ve ödüllendiriyor” dedi.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı