Yukarı Çık
Terminalde yaşlı ve engelli bireylere özel ilgi
29 Kasım 2019 Cuma 14:19:43
113 kez okundu.
Yalova Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde görevliler yaşlılara ve engelli vatandaşlara ayrı bir önem gösteriyor.

 

Haber / Esin KAYA

 

Yapılan yeni düzenlemeler, etkinlikler ve girişimlerle her yıl peron ve yolcu sayısında artış gösteren terminalde personelin yolculara ve vatandaşlara göstermiş oldukları ilgi ve alaka ise takdir topluyor. Özellikle yaşlı ve engelli bireyler terminal girişinden itibaren otobüslere, minibüslere ve araçlarına kadar güvenlik personelleri tarafından refakat eşliğinde götürülüyor.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Yalova Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali Müdürü Timuçin Biçer, “Belediye Başkanımız Vefa Salman’ın vermiş olduğu talimatlar doğrultusunda çalışmalarımız aralıksız olarak sürdürüyoruz. Yapmış olduğumuz etkinlikler ve yeniliklerle terminalimiz farklı bir konuma geldi. Bunu gerek yönetim anlayışıyla gerekse çalışma arkadaşlarımızın özverisiyle gerçekleştirdik. Birçok yeni uygulamalara geçtik. Bunların başında engelli ve yaşlı bireylere gerek terminal içinde gerek ise araçlarına kadar götürerek yardımcı oluyoruz. Onların bizlere bir güler yüzü ve teşekkür etmeleri bizlere yetiyor” dedi.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı