Yukarı Çık
SPORUN HER BRANŞINA BÜYÜK DESTEK!
29 Kasım 2019 Cuma 13:59:42
133 kez okundu.
Altınova Belediyespor, ilçedeki çocuk ve gençleri spora yönlendirip, güçlü bir altyapı oluşturarak Türk sporuna katkı sağlıyor.

Altınova, sporun beşiği oluyor

 

 

Onur ERDİK

Gençlerin kötü alışkanlıklardan uzaklaşmasında en önemli unsur olan spor, Altınova ilçesinde çeşitli branşlarda gençlere alternatif olarak sunuluyor. Altınova Belediyespor; futbol, minder ve yağlı güreş, tekvando ve voleybol branşlarında ilçede yaşayan çocuk ve gençlere açtığı kurslarla önemli bir hizmet sunuyor.

Futbolda altyapı emin ellerde..

Futbol branşında Kocaelispor’un eski ünlü futbolcusu Senadibriç ve Veysel Kedik yönetimindeki Altınova Belediyespor Futbol takımı altyapısı, önemli başarılara imza atıyor. Gruplarında zirveye oynayan altyapı takımlarından gelecek vaat eden birçok yetenek keşfediliyor.

Ata sporu dikkat çekiyor..

Ata sporu minder ve yağlı güreşe önem veren Altınova Belediyespor,yerel ve ulusal turnuvalarda önemli derecelere imza atıyor. Altınova Belediyespor Güreş Takımı Antrenörleri Semih Turgut ve Burak Kaya, güreş takımından ileriye dönük başarılı sporcuların yetişeceğine inandıklarını ifade ederek, “Bizlere sunulan imkânları en iyi şekilde değerlendirerek, çok çalışıp başarıları arttıracağız” dedi.

Tekvandoda hedef milli takım..

Milli takıma sporcular veren Türkiye ve Avrupa Şampiyonalarında kürsü yapan Altınova Belediyespor Tekvando Takımı Yalova’nın da gurur kaynağı oluyor. Hedeflerinin Milli Takıma daha çok sporcu vermek olduğunu söyleyen Altınova Belediyespor Tekvando Antrenörü İsa Gündağ, “Azimle, disiplinli bir şekilde çalışıyoruz. Hepsi pırlanta gibi gençlerimiz büyük bir şevkle antrenmanlara devam ediyor. Ailelerimiz de bu çalışmalarımıza destek verip, bizlerle iç içe oluyor. Bu gençlerden büyük başarılar bekliyoruz. Sporun yanında sosyal çalışmalarda da bulunuyoruz. Daha büyük başarılar için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz” diye konuştu.

Voleybolda çıta yüksek..

Yalova’da düzenlenen şampiyonalarda ve ligde önemli derecelere imza atan Altınova Belediyespor Voleybol Takımının tek hedefi şampiyonluk. Voleybol Şubesi olarak başlıca hedeflerinin voleybolu çocuk ve gençlere sevdirerek, yaygınlaştırmak olduğunu dile getiren Altınova Belediyespor Voleybol Antrenörü Yasemin Karaca, “Gençlerimizin spora yönlenmesini, kötü alışkanlıklardan uzaklaşmalarını amaçlıyoruz. Bu kapsamda Altınova’da ciddi çalışmalar yapılmakta. Ondan sonra sportif başarıları hedefliyoruz. Bu yönde de önemli dereceler elde ettik. Düzenli antrenmanlarımızla başarıya kilitlenmiş durumdayız” dedi.

Kadınlar da spor yapma imkanı buluyor..

Altınova Belediyesi Kadın Spor Merkezi 2007 yılından bu yana ilçedeki kadınlara hizmet veriyor. Bireysel ve grup çalışmaları yaptıklarını dile getiren Kadın Spor Merkezi Spor eğitmeni Yasemin Şenkarabacak, “Salonda grup çalışmaları Step-Aerobik ve Pilatesbranşlarında yapılmakta, gruplar en az 4 kişi en çok 10 kişiyle sınırlı olmaktadır. Yaş alt sınırı 15 olup, kişinin spor yapabilirliği göz önünde bulundurularak üst sınır yoktur” diye konuştu.

 

Halk oyunlarına destek çığ gibi..

Altınova Belediyesi olarak, gençlere sahip çıkmaya yönelik çok ciddi çalışmalar yaptıklarını söyleyen Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “İlk olarak, kurduğumuz Halk Oyunları Ekibimiz ile birçok gencimizin kötü alışkanlıklardan uzak kalmasına vesile olduk. Üstelik bu gençlerimiz başarılı çalışmaları ile ülkemizi birçok kez yurt dışında temsil etti.

Bayan spor salonu hizmette..

2007 yılından bu yana hizmet veren Bayan Spor Salonumuzda ilçemizdeki kadınlarımız, hem bireysel hem de grup çalışması yapabilmekte. Salona gelen kişilerin sağlık, yaş, vücut ağırlıkları ve spora uygunluk durumlarına göre çalışma programı hazırlanmakta, bu program dahilinde üyelerin takibi yapılarak salondan en iyi ve en doğru şekilde faydalanmaları sağlanmaktadır.

Satranç yükselen değer..

Geleneksel Satranç Turnuvasını bu yıl 13’üncü kez yaptık. Satranç turnuvası bu yıl dördüncü kez ulusal düzeyde gerçekleşti. Oldukça ilgi gören satranç turnuvamızı uluslararası boyuta taşımayı hedefliyoruz.

Pedallar Altınova’da dönüyor..

“Altınova’yı Seviyoruz, Sağlıklı Yaşıyoruz” sloganıyla, Eğitim Öğretim Döneminde sınıflarında birinci olan öğrencilere bisiklet hediye ediyoruz. Bunun yanında Olimpiyatlara puan veren Uluslararası Bisiklet Federasyonu ve Türkiye Bisiklet Federasyonu’nca düzenlenen, Altınova Belediyesi Dağ Bisiklet Kupasını Altınova Kent Ormanı’nda düzenleyerek bisiklet sporuna katkı sağlıyoruz.

Milli takımda başarı kaydeden sporculara burs imkanı..

Milli takımlarımıza sporcu veriyoruz. Türkiye ve uluslararası şampiyonalarda sporcularımız derece alıyor. Genç sporcularımızın başarıları bizleri çok sevindiriyor, gururlandırıyor. Yeni dönemde Türkiye derecesi yapan ve Milli Takıma seçilen sporculara belediye olarak burs vereceğiz. Hocamız çok özverili çalışıyor. Aileler çocuklarının spor yapması yönünde teşvikte buluyor. Bu, bizim için çok önemli.

Düzenli spor..

Çocuklarımıza spor disiplini ve eğitimini kazandırmak ve düzenli spor yapmalarını sağlamak amacındayız. Geleneksel hale getirilen yaz spor okullarının bu yıl 14’üncüsünü açtık. Yaz okullarımıza ilginin her geçen yıl daha da artması bizleri oldukça memnun ediyor.

Oral’dan kutlama..

Altınova Belediye Başkanı Metin Oral, “Kulüp yönetimimizden, hocamıza, velilerimizden sporcularımıza kadar çok iyi bir ortam yakaladık. İlçemizde ciddi potansiyelimiz var. Sporcularımız önemli başarılara imza atıyor. Hocalarımızı, velilerimizi ve sporcularımızı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Ciddi çalışmalar var..

Altınova Belediyespor Kulüp Başkanı Sedat Ok da ilçede gençlere sahip çıktıklarını ifade ederek, “Gençlerimizi spora sanata yönlendirmek, sosyalleştirmek bu vesileyle kötü alışkanlıklardan uzaklaşmalarını sağlamak amacıyla ciddi çalışmalar yapmaktayız. İlçemizde spora yönelik ciddi bir potansiyel var. Altınova sporun her branşında sporcu yetiştirebilecek enerjiye sahip. Spor yapan tüm öğrencilerimiz kutluyorum” diye konuştu.

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı